Загубили носій із цінною інформацією: Окупанти здали своїх командирів і кураторів ФСБ

У розпорядженні журналістів проєкту "Схеми" опинилася флешкарта, ймовірно, одного із заступників командира з політичної роботи угруповання військ "Балаклія". За допомогою цієї флешкарти вдалося встановити окупантів, які намагалися завербувати мешканців міста Балаклія на Харківщині та шукали жертв для катівень. Також ідентифіковані співробітники ФСБ. Про це повідомляє "Радіо Свобода", передають Патріоти України.

"Забутий носій містить сотні різноманітних документів, які допомогли журналістам ідентифікувати військовослужбовців та їхні методи поводження з місцевими мешканцями. Зокрема, списки на представлення військових РФ до нагород", — розповіли у "Схемах".

Зокрема, ідентифікований полковник з Воронежа — 46-річний Микола Кліманов. Він є заступником командира з військово-політичної роботи 11-го армійського корпусу Балтійського флоту Російської Федерації.

Кліманова запропонували представити до нагороди — "Ордену мужності" за те, що наприкінці березня 2022 року він організував у Балаклії, Савинцях та інших населених пунктах "взаємодію з органами місцевого самоврядування, роботу з місцевим населенням з виявлення осіб, негативно налаштованих до військовослужбовців ЗС РФ, що дозволило своєчасно повідомляти підрозділи Росгвардії для запобігання впливу на підрозділи ЗС РФ".

Наступний ідентифікований окупант — Володимир Чєрнєв. Йому 45 років. Служить командиром стрілецької роти в луганському 202-му стрілецькому полку (Південний військовий округ РФ). Із 2018 року він є радником так званого голови угруповання "ЛНР". Окупанти пропонують надати йому медаль "За військову звитягу" за те, що він затримував "негативно налаштованих" до загарбників мешканеців.

"Особисто організовував взаємодію з місцевим населенням з виявлення та затримання осіб, негативно налаштованих до військовослужбовців ЗС РФ та народної міліції "ЛНР", — йдеться у знайдених російських документах про Чєрнєва.

Журналісти-розслідувачі знайшли людей, які перебували в катівнях окупантів у Балаклії. Дитячий тренер із футболу Василь Срібний перебував в катівні п'ять днів, йому вибили зуби. Учасника АТО Геннадія Невьодрова привозили до катівні чотири рази, його били та вибивали йому зуби. Стало відомо, що восени 2022 року Геннадій помер, через тортури у нього виникли проблеми зі здоров'ям.

Люди, які були в катівнях, розповіли, що у місцях ув'язнення в Балаклії перебували представники Федеральної служби безпеки Росії. На флешкарті журналісти знайшли інформацію про них.

Один із представників ФСБ, який був у Балаклії, — старший оперуповноважений УФСБ Росії з Балтійського флоту та військ Калінінградської області, майор Дмитро Мєлєшенко. Йому — 36 років. Навчався у військовому училищі в Єкатеринбурзі.

Наступний ідентифікований співробітник ФСБ — Павло Каширський. У знайдених документах сказано, що Каширський залучив посадових осіб адміністрації Балаклії до співпраці з командуванням угруповання "Балаклія". Тому йому нагородили ще у травні 2022 року "Орденом мужності". Нагадаємо, на початку окупації на той час міський голова Балаклії Іван Столбовий перейшов на бік окупантів, наразі йому оголошена підозра у держзраді. Окрім цього, Каширський розшукував та виявляв українських патріотів.

"Також у документах зазначається, що співробітник ФСБ Каширський "особисто забезпечував захист від провокаційних та терористичних загроз, а також інформаційно-пропагандистський супровід. Встановив 8 навідників та коригувальників артилерії противника, 6 осіб, що пропагують націоналістичні ідеї та агресивно налаштовані проти військовослужбовців ЗС РФ, а також 12 пособників ЗСУ, що передавали дані про дислокацію підрозділів угруповання "Балаклія". В ході проведення спеціальних заходів їх діяльність припинена", — розповіли "Схеми".

Журналісти-розслідувачі намагалися зв'язатися з ідентифікованими співробітниками ФСБ та російськими, однак цього не вдалося зробити. Вони змогли зв'язатися з дружиною прапорщика, начальника секретної частини 9-го мотострілецького полку 18-ї мотострілецької дивізії 11-го Армійського корпусу РФ Сергія Пашкєєва з Сочі. Навесні 2022 року його представили до медалі "За військову звитягу". У документах сказано, що його відзначили за те, що той вів секретне діловодство угруповання "Балаклія". Крім того, він евакуював секретні документи.

"З цього виходить, що саме Пашкєєв особисто мав би забезпечувати охорону державних таємниць в тому числі на електронних носіях, наприклад таких, як флешка, яка опинилась у розпорядженні редакції. Дружина Пашкєєва підтвердила, що його дійсно нагородили за участь у війні в Україні та призначили грошову надбавку. Нині він, за її словами, "у відрядженні", — розповіли "Схеми".

Командувачем 11-го корпусу Балтійського флоту є Андрій Рузинський. Він керував угрупованням у Балаклії. З 2018 року він перебуває під санкціями в Україн за участь у війні проти України. Влітку 2022 року Рузинського замінив новий командувач — Іван Попов.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 18 січня. Вдалий день для магічних ритуалів. Увечері не гуляйте у безлюдних місцях

субота, 18 січень 2025, 7:05

Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...

Бо російських "дипломатів" вже не використаєш: ГРУ РФ створило "університет диверсантів", у якому навчає іноземців, - журналіст-розслідувач

п’ятниця, 17 січень 2025, 22:00

Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...