Швидкоплинний заколот Євгена Пригожина показав, що як би решта світу не ненавиділа Володимира Путіна, Захід не хоче, щоб він раптово втратив владу. Західні лідери занадто сильно бояться можливої нестабільності в РФ, яка послідує за поваленням Путіна. Про це пише Politico, передають Патріоти України.
"Можливість постпутінського хаосу в Росії є одним з ключових факторів, який багато країн — від супротивників, таких як США, до партнерів Росії, таких як Китай — враховували, коли вони вивіряли свою реакцію на збройний заколот", – йдеться в статті.
Видання нагадує, що адміністрація президента США Джо Байдена ввела численні санкції проти РФ, але в той же час неодноразово заявляла, що не прагне до зміни режиму в Росії. Як розповіли журналістам інформовані джерела у Вашингтоні, Білий дім занадто побоюється, що місце Путіна в Кремлі може посісти фігура, на зразок Пригожина.
"Сполучені Штати не зацікавлені в нестабільності всередині Росії, яка потенційно може поширитися на Європу. Зміна режиму, яка відбувається за допомогою хаотичного і насильницького процесу, також, швидше за все, призведе до появи ще одного авторитарного лідера, який, можливо, буде гіршим, ніж Путін", — сказала колишня співробітниця американської розвідки, експертка з Росії та автократій Андреа Кендалл-Тейлор.
Особливе занепокоєння Заходу викликає збереження величезного ядерного арсеналу Росії в разі падіння чинного режиму. Є також побоювання, що крах путінського уряду може активізувати сепаратистські рухи всередині Росії.
"Постраждає все: від глобальних поставок нафти, газу, збагаченого урану до сільського господарства, продовольчої безпеки", — сказав дипломат з Центральної Азії.
У той же час Politico зазначає, що демонстративні спроби Вашингтона дистанціюватися від будь-яких закликів до зміни режиму в РФ, ймовірно, продиктовані минулим невдалим досвідом: коли заклики або навіть пряма допомога США в поваленні диктатури приводили до сплеску насильства і хаосу. У цьому контексті можна згадати Єгипет, Ірак та Афганістан.
Також США побоюються, що їхня відкрита підтримка дискредитує прихильників повалення диктатури в самій Росії. Таку ж позицію, очевидно, займають і лідери європейських країн. Наприклад, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте днями спростував твердження Путіна про те, що Захід хоче хаосу в Росії. "Навпаки, нестабільність в Росії породжує нестабільність в Європі. Тому ми стурбовані", - сказав він.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...