Ненормальна ситуація нависла над Києвом: Зеленський хоче собі Київ. Що буде з Кличком? - політолог Фесенко

Для киян в цій історії має бути визначальним, чи готові миритись з планами зробити правителем Києва спущеного з гори чиновника, чи статус самоуправління і вибірність місцевої влади, котрими місто володіє більше 500 років, є принциповим. - Все через вибори

Володимир Фесенко. Фото: Фейсбук.

"Складається враження, що Зеленський в принципі не довіряє усім чиновникам і керівникам, призначеним з подачі Порошенка. До цього можна ставитись по-різному, та значною мірою це наслідок виборчої кампанії", - пише політолог Володимир Фесенко у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Коли йдеться про бажання звільнити Кличка, то це не тільки про Зеленського, а і про керівника його Офісу Андрія Богдана, який більш предметно займається київською темою, що сьогодні підтвердилось у його заявах на прес-конференції. Для самого ж Зеленського найбільш важливим є чинник довіри/недовіри до людини. Перш ніж призначити когось на високі посади та ключові напрямки, Зеленський обов’язково має або знати людину, або з нею зустрітися. А далі все залежить від інтуїтивного сприйняття.

Не варто ототожнювати довіру з лояльністю. Буває так, що лояльність виникає і без довіри. Приміром, Гройсман і Клімкін демонстрували лояльність. І якщо з Гройсманом вийшло радше співіснування, бо Рада відмовилась його звільнити, то Клімкін дуже помітно демонстрував свою лояльність новому президенту. Та далі пішов ланцюжок подій, що посилив недовіру спершу до МЗС, а потім і до особи міністра.

Те ж саме з Кличком. Він від початку був людиною Порошенка. І Богдан невипадково згадав обставини, що передували його призначенню мером — невипадкові зустрічі з Льовочкіним, Фірташем тощо. Тобто чинник недовіри був від самого початку, і думаю, саме з таких міркувань бере коріння ініціатива Зеленського про люстрацію. Технічна проробка, але сама ідея скоріше належить Богдану, який чудово розумів, що Зеленський не довіряє людям Порошенка, а тому просто запропонував звільнити всіх.

Не думаю, що в Богдана особливе ставлення до Кличка. Він просто відчуває, що рухає Зеленським. І якщо недовіра до Кличка є, то його треба міняти. Тим паче, що у його випадку переплелися політичні обставини, особистісні моменти, а може навіть бізнес-інтереси.

Так було від Кучми до Порошенка: будь-яка нова команда намагалась в різний спосіб взяти Київ під свій контроль. Як не поставити свого мера, так домовитись з існуючим. Ще б пак, Київ і столиця, і місце усіляких майданів, тож контроль над київською владою дуже важливий. І це, безумовно, дуже ласий шматок економічно — я би навіть сказав, пиріг. Черновецький промовисто це всім довів. Тож інтерес до Києва великий. І думаю, що не тільки в Коломойського, якого часто згадують, а саме в Богдана. У випадку ж із Зеленським, як я вже згадував, радше спрацьовує особистісний момент.

То кого поставити натомість? Багато говорять про Олександра Ткаченка, генерального директора 1+1, що і він сам опосередковано підтверджує. Зрештою, поєднання цих обставин і породило комбінацію — відсторонити Кличка від посади керівника державної адміністрації, поставивши там свою людину.

Як бути з тим, що Кличка обрали кияни? Так Порошенка теж обрали. Сам факт обрання — історичний. Треба розуміти, що Кличко залишиться київським мером — ніхто його з посади до виборів не знімає. А доти йдеться про те, щоб обмежити владу та призначити керівника державної адміністрації. І на мій погляд, таке двовладдя — ненормальна ситуація.

Це лише перехідний варіант. Судячи з усього, в команді Зеленського міркують над тим, щоб провести дочасні вибори. Питання лише — коли, а також, наскільки законним і легітимним буде виборчий процес. За цей час новий керівник держадміністрації увійде в курс справ, потренується.

У Кличка ще є потенційні інструменти. На відміну від Черновецького чи пізнього Порошенка, він не викликає різкого негативного сприйняття чи агресивної реакції у киян. Ситуація у Києві може і не всім подобається, та ставлення до Кличка помірковане. Нині в нього є проблеми з командою. Частина з різних причин відійшла. Крім того, знову ж таки з різних причин, він втратив команду політичну — майже весь актив УДАРу. Вибори показали, що ті, хто з ним залишився, чи претендує на місце в команді, неконкурентоздатні. Як з такими боротись? Справа ж не так в тому, щоб виграти посаду мера, скільки мати свою більшість у Київраді. Зі союзниками зараз дійсно виникне проблема.

За різними чутками, нині Кличку пропонують повернутись в команду Порошенка. Хтозна, скільки йому це додасть. У всякому разі, на останніх парламентських виборах «Європейська солідарність» отримала друге місце у Києві, та вони навряд виграють вибори місцеві. Ще і союзників треба шукати. Чи готовий Кличко до цього?

Зрештою, попередні вибори мера пройшли без особливої конкуренції. Тож Кличку буде непросто. І не від того, що Зеленський не хоче і буде кандидат від «Слуги народу» — це лише один чинник. У мене є велика підозра, що з’являться як мінімум один-два потужних кандидати на цю посаду, а відтак і на ласий пиріг. У Кличка склався певний імідж, і хоча він має низькі рейтинги по країні в цілому, до третини киян можуть його підтримати.

Чи є потужним конкурентом Ткаченко? Сьогодні потужною є радше команда Зеленського. Ми бачили це на парламентських: люди, яких ніхто не знав навіть у своєму районі, вигравали. І лише через те, що балотувались від Слуги народу.

Безумовно, багато залежатиме від дати виборів. У цьому році чинник Зеленського хоч у менших масштабах, але все ж діятиме. А ось наприкінці року почнеться помітне зниження рейтингу — тарифні та інші проблеми себе проявлять. Електоральний медовий місяць не безкінечний, і питання лише в тому, наскільки таке охолодження буде масштабним і швидким.

Та якщо вибори пройдуть наступного року або позачергово відбудуться навесні, то шанси можуть і зрівнятись. Але в цій гонці може з’явитись Гройсман, а також інші потужні політичні гравці, яким не вдалось проявити себе на президентських і парламентських виборах. Ну або які сподіваються на велику політику. Переконаний, що за Київ буде серйозна, гостра боротьба".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...