Жданов розповів, чи існує загроза від збитої ядерної ракети

Військовий експерт Олег Жданов провів короткий лікбез з приводу того, як себе поводити під час застосування ядерної зброї і, зокрема, розповів, чи вибухає в повітрі збита системою ППО ракета з ядерною боєголовкою. Про це він говорив у неділю, 22 січня, у своєму відеоблозі, передають Патріоти України.

Експерт нагадав, що будь-який ядерний заряд складається з двох елементів і лише тоді, коли вони з’єднуються між собою, відбувається ланцюгова реакція, виникає критична маса, яка викликає появу величезної кінетичної енергії, що призводить до ядерного вибуху.

За його словами, щоб цей процес пішов, повинен спрацювати відповідний механізм. "Якщо збивається ракета, у якої в головній частині розташований ядерний заряд, то цей механізм руйнується. Тому з’єднання двох півсфер не відбувається. У такому випадку уламки ракети з радіоактивними елементами, плутонієм 238 чи ураном 239, розлітаються на місцевості і їх потім шукають за допомогою детекторів. Тоді проводиться рекультивація території, де вони впали – знімається грунт і вивозиться у спеціальні могильники", - пояснив Жданов.

Якщо ж ракету з ядерним зарядом не було збито і вибух таки відбувся, то, за словами експерта, зниження радіації починається відразу після закінчення ланцюгової реакції, але треба врахувати, що різні компоненти мають різний період піврозпаду. При цьому, альфа- і бета-випромінювання зменшується в рази упродовж кількох годин, а гамма-випромінювання у випадку урану триватиме 160 років.

Однак, небезпеку одразу після вибуху становить не лише випромінювання. "У перші години після вибуху зі сховищ вибиратися не можна, тому що йде опадання радіоактивного попелу і частин пилу, піднятого вибухом. Ядерний гриб – це пил, попіл і дим. Частина гриба опадає у вигляді радіоактивного пилу і попелу, частки яких при потраплянні на шкіру дає велику дозу радіації, а інша частина - перетворюється в ядерну хмару і несеться туди, куди її жене вітер", - пояснив Жданов.

Він нагадав, що у 1986 році після вибуху на Чорнобильській АЕС хмару занесло до Нідерландів, де вранці йшов радіоактивний дощ.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Мордор круто збільшив видатки на війну. Це вже 3/5 бюджету

четвер, 30 березень 2023, 1:00

Світові медія сформували новий тренд, - вони пророкують розвал російської економіки. І цього разу - це не занурення у фантазії якихось експертів, а аналіз закритих цифр федерального бюджету Московії. . Bloomberg порахував, що видатки кремля на війну зр...

"Аню" Лорак довели і вона "сама" скасувала взагалі всі концерти в РФ, - Голобуцький

четвер, 30 березень 2023, 0:15

"Бєдная Аня!"...)) Спочатку їй скасували концерти в Ростовє-на-Дону і Краснодарє. Тоді у Воронежі "перенесли" концерт на невідому дату. Тоді "підвісили" питання з вересневими концертами в Москві...", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй ст...