Жива пам'ять про Богдана Ступку: Любив капелюхи, приїжджав до мами на храмове свято та пригощав дітей цукерками (фото, відео)

Український актор театру та кіно народився 27 серпня у Куликові, що на Львівщині.


Приїжджав на храмове свято та пригощав дітей цукерками, а ще любив капелюхи та усе живе. Таким запам’ятали земляки Богдана Ступку. Український актор театру та кіно народився 27 серпня у Куликові, що на Львівщині. Суспільне поговорило з людьми, які знали Ступку особисто та дізналися яким був митець поза сценою, передають Патріоти України.

Містечко Куликів у серпні 1941 року контролювали нацистські війська. Саме у той час народився Богдан Ступка. У цьому ж містечку поховані його батьки. Мама Марія Ступка, батько Сильвестр Ступка.

Батьки Богдана Ступки


Надії Дикій у серпні 1941-го було 8 років. Вона — кузина Богдана Ступки. Жінка живе у Куликові. Це фото пані Надії з маленьким Ступкою зробили після походу в кіно у Львові. Жінка згадує, що Богдан мав дуже м’який і добрий характер.

Сімейний архів сім'ї Ступок Дитяче фото Богдана Ступки та Надії Дикої

"Він не міг сваритися, він не вмів битися, як то хлопці між собою – у нього цього не було. Та він рибку, як бачив – рибка скакала, то він так тішився над тою рибкою, або жабкою. Як витягнули з води жабку, то він над тою жабкою крутився, бігав і тішився", — каже кузина Ступки Надія Дика.

Хата, у якій жили батьки Ступки, і до яких актор навідувався, стоїть і сьогодні. Щоправда, належить вона вже сусідам. Ірина Дуткевич згадує, як Богдан Ступка приїжджав до мами:

Ірина Дуткевич


"Він завжди моїм дітям цукерки привозив. Мої діти любили, коли Богдан приїжджає. А то все на Успіння Матері Божої 28 серпня у нас празник. То до нього тут товариші збиралися, як вони гарно співали. Ну вони артисти, вони знали, як то співати. Гарно було".

Народний дім у Куликові названий на честь Богдана Ступки. Перед входом стоїть погруддя актора, яке встановили у 2017 році. Всередині — музей-світлиця, у якій експонують особисті речі та фотографії родини митця.

Народний дім у смт Куликів


"Вважають, що Богдан Сильвестрович був елегантним чоловіком, любив носити метелики. А уроки шляхетності, про які він говорить, він взяв від свого батька. Це, власне, проявляється у тому, що він дуже любив капелюхи. У нього вдома була ціла колекція цих капелюхів. Ось тут є три з його колекції. І тут є фотографія в одному з цих капелюхів, який він придбав у Нью-Йорку на гастролях", — розповідає засновниця музею Ступки Ірина Цюпка.

Капелюхи Богдана Ступки у колекції музею

Серед експонатів музею — портрет Ступки, який намалював художник Юрій Журавель. Також є портрети, які малювали місцеві художники.

Богдан Савчук досліджує життєвий шлях Ступки вже багато років. Він особисто підбирав кожен експонат. І годинами може розповідати про них. Зокрема, про карту "Визначні місця Куликова":

"Це карта, в якій показані дороги, по яких він ходив, які об’єкти він бачив, де він ходив маленьким, де він народився, де бував – все відображено на цій карті".

27 серпня, у День народження Ступки, у рідному Куликові містяни збираються біля пам’ятника. Кажуть, так бережуть пам’ять про актора.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"​Атака дронов..." - Машовець

четвер, 28 жовтень 2021, 6:50

или "хунта наносит ответный удар". Джерело

"Остапа Бендера из Кремля не вышло..." - Машовець

четвер, 28 жовтень 2021, 6:10

или "золотые" миражи растаяли как дым... Джерело