
Українські військові почали використовувати проти російських безпілотників антидронові системи Vampire. Про це заявило спеціалізоване видання Defense Express в понеділок, 12 лютого.
ЗМІ стверджує, що українські захисники, використовуючи Vampire відбили атаку "шахедів" в ніч на 11 лютого. Журналісти додають, що прес-служба ВМС України показала відео бойової роботи своїх підрозділів ППО, де зафіксована ймовірна робота Vampire.
Зенітники беруть ворожий "шахед" на приціл, але використовують для цього невідому оптико-електронну станцію. Після цього в дрон влучає реактивний снаряд.
Відповідні кадри наводять на думку, що це показано перші в публічному доступі кадри бойової роботи ракетних установок Vampire під керовані реактивні снаряди APKWS, вважає видання.
Комплекси Vampire для боротьби з безпілотниками - це відносно нове озброєння. Вперше його тестування розпочали у 2021 році. Мобільний зенітний комплекс має оптико-електронну систему WESCAM MX-10 з тепловізійною та телевізійною камерами.
Vampire оснащена пусковою установкою і 70-мм ракетами APKWS з лазерним наведенням.
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...
Наліт українських дронів на Москву 18 червня продемонстрував нездатність протиповітряної оборони столиці країни-агресорки (яка донедавна вважалася найбільш ешелонованою та непробивною в Росії) запобігти прориву. Причому це вже не перший випадок, коли м...