ЗСУ точно звільнять Кремінну і Сватове: Військовий експерт спрогнозував ймовірний сценарій

Військовий експерт Роман Світан впевнений, що ЗСУ на Луганщині залишилося просунутися кілька кілометрів, і тоді російські війська змушені будуть відступати з Кремінної у напрямку Рубіжного. Таку думку Світан висловив у інтерв'ю Дмитрові Гордону, передають Патріоти України.

Військовий експерт прокоментував, чому українським військам не вдалося звільнити Кремінну на початку січня. "Кремінну ми могли взяти і раніше, до Нового року. Там був момент, пов'язаний з нашими певними діями... Тільки ми не саму Кремінну мали взяти – ми мали перерізати нитки постачання, тобто взяти практично у повне оточення саму Кремінну. Але зайти з півдня. Не з півночі, як ми зараз перерізаємо та виходимо до Червонопопівки, а зайти з півдня. Так, десь на 5-те число (січня – ред.). Але не склалося", – розповів Світан.

Він зазначив, що російські загарбники замінували все "вздовж і впоперек" у цьому районі. Водночас експерт висловив переконання, що ЗСУ таки звільнять від ворога і Кремінну, і Сватове. Він також описав сценарій, за яким це може відбутися.

"Ми однозначно візьмемо не лише Кремінну і Сватове. Зі Сватовим – тут простіше. Зараз ідемо через Куземівку: трохи південніше, – на північ від Сватового, перерізаємо дорогу основну з Валуйків. Після того, як її переріжемо, залишиться лише одна дорога: на Старобільськ. І до неї теж підійдемо. Тобто ми сватівський гарнізон просто видавимо – і вони підуть зі Сватового", – заявив експерт.

Щодо Кремінної, то на думку Світана, окупантам звідти доведеться піти відповідно до правил війни.

На думку експерта, ЗСУ візьмуть Кремінну у лещата з півдня та півночі. До того ж з Червонопопівки, що на півночі, захисники можуть вирушити одразу на Рубіжне.

"Це найоптимальніший варіант. Перетинаємо ту саму дорогу туди і назад. І на Кремінну, і з Кремінної на Рубіжне. І з півдня піддавимо. Тобто стосовно Кремінної питання, можна сказати, вирішено", – сказав Світан.

Він додав, що Кремінна розташована "в найнезручнішому становищі" в агломерації з Кремінної, Рубіжного, Сєвєродонецька і Лисичанська. Тож ворогу буде складно обороняти місто, якщо до нього підійдуть ЗСУ.

"І вони будуть іти. Тобто там ще залишилося, можливо, кілька кілометрів до того, коли гарнізон Кремінної ухвалить рішення іти на Рубіжне", – оцінив експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Си Цзиньпин улетел, но "послевкусие" у Путина осталось не самое лучшее. Президент признался близким, что разочарован", - GENERALL SVR

четвер, 23 березень 2023, 8:59

"Лидер Китая Си Цзиньпин улетел, но "послевкусие" у президента России Владимира Путина осталось не самое лучшее. Президент признался близким, что пока разочарован итогами визита председателя Си в Россию. Российский лидер рассчитывал на быстрый ответ н...

На Донеччині загарбники силяться здобути успіх хоч десь: Темпи операцій РФ навколо Бахмуту сповільнюються, а в районі Авдіївки активізувалися, - ISW

четвер, 23 березень 2023, 7:04

Темпи російських операцій навколо Бахмуту сповільнюються, натомість російські війська, ймовірно, намагаються розпочати наступ на інших напрямках, зокрема у районі Авдіївки. Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW). Експерти інститу...