Звідки гроші? Доведи! Кабмін хоче змусити українців доплатити податки за доходи, походження яких не можна пояснити

Гетманцев анонсував урядовий законопроект про непрямі методи податкового контролю. Запровадження цього механізму має відбутися разом із податковою амністією.

Кабінет міністрів розробляє законопроєкт, який надасть Державній податковій службі право запитувати в українців походження грошей на придбання цінних активів і, у разі, якщо громадянин не зможе його пояснити, – заплатити податки, передають Патріоти України.

Про це заявив голова Комітету фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв'ю одному з телеканалів.

"Кабінет міністрів готує внесення до парламенту законопроєкту про так звані непрямі методи податкового контролю. Це про те, коли податкова зможе запитати про походження грошей на придбання цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти чи показати декларацію про амністію, – вона буде змушена доплатити податок за витрати, які не може пояснити", – заявив депутат.

Запровадження цього механізму має відбутися разом із податковою амністією.

Тим українцям, які заповнять податкову декларацію та пройдуть податкову амністію, доплата податків за цінні покупки не загрожує.

Пізніше Гетманцев також уточнив, що у даному законопроєкті, який розробляє Кабмін, не йдеться про запровадження якогось додаткового податку.

"Мова йде лише про ініціативу Кабміну, яка передбачає реалізацію непрямого контролю за доходами та витратами. Доплачувати потрібно буде лише за витрати, за якими платник податків не зможе підтвердити походження", – додав депутат.

Верховна Рада на засіданні 15 червня підтримала президентський законопроєкт №5153, яким запроваджується одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх статків.

Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання шляхом декларування активів.

Законопроєктом передбачається у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб. Така дата пов’язана з початком роботи Бюро економічної безпеки.

Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

Декларантами не можуть бути особи, які з 1 січня 2010 року були державними топпосадовцями або народними депутатами.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Слуги" требуют перерыва, им хочется в туалет, "слугам" плевать и на Павловского, и на армию, и на энергетику", - Олена Кудренко

четвер, 21 жовтень 2021, 13:45

"А вот суть этих выступлений:. 1. "Хтось" от "слуг народа" – волынка про фабрику шоколада имени Карла Маркса, на которой когда-то работали тысячи украинцев, а потом пришел злой барыга Порошенко и (дословно) – стал эксплуатировать ее в своих целях. Т.е....

"Советского Союза давно нет, а его приемы убеждения эффективны по сию пору": Ян Валетов - про "свіжовакцинованих" українців

четвер, 21 жовтень 2021, 11:45

"У многих моих друзей и единомышленников в блоге одни и те же вопросы: Господа свежепривившиеся в огромных очередях за последние три дня! А что мешало вам это сделать раньше? Без очередей, ажиотажа, риска заразиться? Без угрозы отпуска без содержания? ...