$20,5 млн інвестицій: Воднева компанія, засновником якої є українець, залучила кошти для виробництва силових модулів на водневі літаки

Ці кошти підуть на розробку рішень для зберігання водню і комплектів для переобладнання комерційних літаків під енергоносій майбутнього.


Модульні капсули для транспортування зеленого водню     Фото: elektrovestiДо 2025 року Universal Hydrogen почне виробництво силових модулів для водневих літаків. Американська компанія Universal Hydrogen по розробці водневих паливних елементів для літаків, засновником якої є українець Павло Єременко, залучила $20,5 млн інвестицій. Ці кошти підуть на розробку рішень для зберігання водню і комплектів для переобладнання комерційних літаків під енергоносій майбутнього, – повідомляють Elektrovesti, передають Патріоти України.

«Водень – це єдиний реальний шлях для авіації досягти цілей Паризької угоди, допомогти обмежити викиди вуглекислого газу і тим самим – зупинити глобальне потепління», – сказав генеральний директор Universal Hydrogen Павло Єременко.
Першим продуктом компанії Universal Hydrogen стануть модульні капсули для транспортування екологічно чистого водню, виробленого з використанням відновлюваних джерел енергії, для літаків, обладнаних під водневі паливні елементи.
В кінцевому підсумку капсули різних розмірах будуть доступні для літаків різного типу – від повітряних таксі вертикального зльоту і посадки до лайнерів дальньої протяжності. «Ми хочемо, щоб модульні водневі капсули були взаємозамінними в кожному класі літаків, на зразок сучасних акумуляторів», – пояснив Єременко.

Щоб запустити ринок таких капсул, Universal Hydrogen розробляє літак з модифікованим турбогвинтовим двигуном, на 40-60 місць, здатний виконувати регіональні польоти на відстань до 1100 км. Проект є результатом співпраці з компаніями Plug Power (поставка водню і паливних елементів) і magniX, яка розробляє двигуни для електричних літаків.

Засновник Universal Hydrogen розраховує, що інноваційний літак підніметься в повітря до 2025 року, до цього ж часу почнеться і виробництво водневих комплектів для модернізації лайнерів.
Павло Єременко народився в 1979 році у Львові, у віці 13 років разом з батьками емігрував до США. З червня 2016 року обіймав посаду технічного директора інноваційного центру Airbus Group. У вересні 2020 року Єременко заснував Universal Hydrogen.
Джерело: Електровісті

"Це один із елементів здачі позиції без формальної здачі суверенітету": Політолог прокоментував кадрові зміни в енергетичному секторі України

середа, 5 травень 2021, 22:59

Нещодавнє призначення міністра енергетики Германа Галущенка та кадрові зміни у НАК “Нафтогаз України” прокоментував політолог Володимир Цибулько, передають Патріоти України. Політолог вважає, що така рокіровка відбувається в інтересах Росії. "Це один і...

«Велике будівництво»: На Закарпатті розбирають скелю для розширення траси Мукачево — Львів

середа, 5 травень 2021, 20:54

Для розширення дороги Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Львів у селі Костилівка Рахівського району Закарпатської області в процесі реалізації програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» підрядна організація розбирає скелю протяжніс...