6 млрд грн. до бюджету: Іноземці опустили курс долара, розкупивши новий випуск ОВДП

Протягом дня котирування піднімалися до 24,06 грн / $ і відкочувалися нижче 24,0 грн / $.

У вівторок, 14 січня, безготівковий курс долара відкотили після тимчасового стрибка: рівно на ті ж 8 копійок, на які він піднявся вчора після технічного збою в програмному комплексі Bloomberg (в ньому йде валютна торгівля). Міжбанк закрився в рамках 23,98-24,0 грн / $. Про це повідомив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко, передають Патріоти України.

Протягом дня котирування піднімалися до 24,06 грн / $ і відкочувалися нижче 24,0 грн / $. Середні цінові коридори готівкової американської валюти в касах звузилися на 5 копійок: на продажу - до 24,15-24,20 грн / $, на покупці - до 23,70-23,80 грн / $. Також на 5 копійок зменшилися розцінки нелегальних валютних міняйл - до 24,0-24,10 грн / $.

Здешевлення долара пояснили успішним розміщенням Мінфіном гривневих облігацій внутрішньої держпозики. Чиновники заявили про продаж всього нового випуску цілком, і про залучення до бюджету 6 млрд грн. Попит на папери вчетверо перевищив обсяг емісії, і склав 25,2 млрд грн, а ставка опустилася до 9,88% річних.
"Сьогоднішні валютні торги пройшли з оглядкою на те, що проходить перший в році аукціон ОВДП: і продавці, і покупці зайняли вичікувальну позицію, що в підсумку призвело до невеликого домінування попиту над пропозицією валюти", - прокоментував вплив боргового ринку на валютний директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.
Велику частину нового випуску ОВДП викупили іноземці. Вони почали конвертувати долар під викуп держоблігацій ще з п'ятниці, 10 січня, і продовжили сьогодні. "Комусь потрібно було продавати долар, а у когось гривня залишилася з недавнього погашення старого випуску держоблігацій на минулому тижні (на 5,8 млрд грн). Все залежить від покупця", - уточнив ситуацію фінансовий аналітик Василь Невмержицький.
Загальний обсяг торгів на міжбанку скарбники оцінили в обсязі до $ 180 млн. Національного банку на торгах не було, він спостерігав за ситуацією зі сторони. Якщо в числі продавців долара відзначали нерезидентів і експортерів, то із загальної маси покупців виділяли банки. "Вони закривали свої позиції. Не всі очікували такого великого попиту на ОВДП", - визнав Невмержицький.
Розміщення держоблігацій продовжить впливати на валютний ринок і завтра. "Думаю, що валютні продажі під викуп облігацій продовжаться і в середу. Швидше за все, 15 січня міжбанк буде відкриватися в рамках 23,95-24,0 грн / $. Подальший же курсовий рух багато в чому буде залежати від регулятора", - спрогнозував Юрій Гриненко.
Джерело: Страна

Хіти тижня. Питання вкрай болюче для всіх: В Україні можуть злетіти тарифи на електроенергію, скільки доведеться платити

четвер, 1 жовтень 2020, 23:55

В Україні тарифи на електроенергію не відповідають рівню собівартості. Експерти сходяться на думці: без підвищення цін ні конкуренції на ринку не буде, ні ситуація в енергетиці не покращиться, , передають Патріоти України.. Тарифи потрібно переглядати,...

Компанія BMW презентувала свій перший спортивний байк

четвер, 1 жовтень 2020, 23:14

Продавати новинку почнуть у березні. 24 вересня підрозділи BMW M і BMW Motorrad показали свою першу спільну роботу — спортивний мотоцикл BMW M 1000 RR, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ. Мотоцикл обладнали чотирициліндровим рядним...