А грошей самі дочекаються? Українцям доведеться платити податок на другу пенсію, в Кабміні визначилися з термінами

В Україні накопичувальну пенсійну систему хочуть ввести вже у 2021 році. "Друга пенсія" буде обкладатися податком й виплачувати його потрібно буде вже з 2023 або 2024 року. Про це в ефірі "Суспільного" заявила міністерка соцполітики Марина Лазебна, передають Патріоти України.

Міністерка зазначила, що зараз Кабмін працює з народними депутатами, щоб закон був розглянутий в парламенті. Якщо закон буде прийнятий у 2021 році, то перші відрахування почнуться у 2024 році.

Нова система буде працювати за такою схемою: з зарплати українців будуть збирати по 4% на спеціальний рахунок; гроші будуть інвестувати; зібрані гроші при досягненні 60-річчя будуть платити у вигляді другої пенсії. За підрахунками міністерства, якщо відкладати 35 років з зарплати в 15 тис. грн, друга пенсія може скласти близько 3 тис. грн. Сьогоднішніх пенсіонерів нововведення ніяк не торкнуться.

Буде удар! Чому ціни на продукти зростатимуть навіть влітку

вівторок, 23 червень 2026, 12:58

Влітку в Україні ціни на молочку та м'ясні продукти можуть зрости від 8% до 20%, а овочі будуть дешевими тільки в сезон. Про це сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час розмови в Media Center Ukraine, передають Патріоти...

На українців чекають нові рахунки за світло: Як уряд змінює правила гри

вівторок, 23 червень 2026, 11:58

В Україні запроваджують довгострокові контракти на ринку електроенергії. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, передають Патріоти України. Новація поширюється виключно на комерційних учасників ринку. Очікується, що запровадження нового ...