Ліки в українських аптеках можуть подорожчати на 15-30% до кінця нинішнього року, прогнозують експерти фармацевтичного ринку. Про це йдеться в сюжеті телепрограми "Подробиці тижня", яка вийшла в ефірі телеканалу "Інтер", передають Патріоти України.
"Мінімальний кошик, напевно, подорожчає приблизно на 5% до кінця цього року. Але коли ми з вами говоримо про ліки ексклюзивні, безперечно, там подорожчання може бути і більше - і 10%, і 15%", - говорить член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Віце-президент Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Віктор Чумак прогнозує зростання цін на рівні 15%, а голова Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк допускає сезонне подорожчання ліків на 20-30%.
Серед причин подорожчання Олег Пендзин називає очікуване зростання витрат на житлово-комунальні послуги, оренду приміщень і заробітні плати. Що стосується нинішнього посилення курсу гривні до долара - воно не приведе до здешевлення імпортних ліків. "Всі імпортери закладають у вартість валютний ризик, курс близько 28 грн. за долар", - пояснює Пендзин.
У телесюжеті також повідомляється про можливе зростання ціни на популярний седативний препарат "Корвалол" через те, що київська компанія "Фармак" намагається стати монопольним виробником цих ліків.
"Копійчаний "Корвалол", який є чи не в кожному будинку, може подорожчати втричі. Один із заводів вимагає ексклюзивні права на препарат. Монопольну перевагу йому не надають - і саме це є гарантією низької ціни "Корвалолу", - розповідають журналісти "Інтера".
Адвокат Олександр Мамуня в телесюжеті пояснює, що два основних ефекти, до яких завжди призводить штучна монополія - це підвищення ціни і погіршення якості. "Ми це можемо спостерігати на прикладі інших індустрій в Україні. Коли ми знаємо, що є тільки один постачальник послуг, або тільки один виробник чогось - і всі скаржаться на якість і високу ціну", - говорить він.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...