А в росіян знову нічого, крім горілки, не виходить: У космосі вперше виростили редиску

Овоч тепер можуть використовувати під час тривалих польотів на Місяць і Марс.

Астронавт НАСА Кейт Рубінс зібрала редиску, яку вона виростила в космосі. Дослідниця зазначила, що це допоможе в майбутньому виробляти продукти харчування в умовах мікрогравітації, особливо це буде корисно під час довгострокових космічних польотів на Місяць і Марс, інформують Патріоти України.

Редиску виростили в розширеному рослинному середовищі проживання на борту Міжнародної космічної станції (МКС). Урожай вдалося зібрати через 27 днів після посадки. Рубінс зібрала двадцять редисок, обернула їх у фольгу і помістила в холодильник. Як зазначили в НАСА, їх відправлять на Землю в рамках 22-ї комерційної місії SpaceX.
Редиска стала ще одним видом свіжих продуктів, які можна вирощувати в умовах мікрогравітації. Дослідники вибрали її для експерименту Plant Habitat-02 (PH-02), тому що овоч досить простий і досягає зрілості приблизно за місяць.
Крім того, редис є життєздатною випробувальною рослиною для майбутніх довгострокових місій, оскільки він їстівний і поживний. Овоч генетично схожий на резуховидку - невелику квітучу рослину, яку часто вивчали в умовах мікрогравітації. «Редиски - це інший вид культури, який астронавти поки не вирощували в космосі. Вирощування різних культур допомагає нам визначити, які рослини виживають в умовах мікрогравітації і пропонують різноманітність і баланс харчування для астронавтів, що знаходяться в тривалих польотах», - пояснили в НАСА.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...