Відпочинок - один із найкращих способів зменшити стрес та підняти настрій. Але нове дослідження показало, що деякі європейці страждають від серйозної "депривації відпустки": близько 80 відсотків молодих лдей у деяких європейських країнах вважають, що вони не беруть достатньо відпусток: серед них французи, німці та британці, передають Патріоти України.
У 24-му звіті про позбавлення відпустки на сайті бронювання подорожей Expedia встановлено, що покоління Z у всьому світі більше позбавлене відпустки, ніж будь-яке інше покоління. Найбільший річний зсув у позбавленні відпустки у німців – вони на 14 відсотків мали менше відпусток, ніж торік. Це робить німців найбільш позбавленими відпусток у світі – 84%, за ними йдуть французи – 82% та британці – 70%, пише сайт EuroNews.
Для сучасної наймолодшої робочої сили головним фактором, який стримує їх брати відпустки, є FOMO – страх втратити.
Хоча FOMO не є ексклюзивним для якогось конкретного покоління, він найбільш поширений у поколінні Z: кожен другий у Великій Британії каже, що боїться втратити щось важливе на роботі, коли його немає, порівняно з лише 16 відсотками людей старшого покоління.
Приблизно кожен другий представник покоління Z у Німеччині каже, що боїться, що без нього будуть прийматися важливі рішення на роботі або що колегам нададуть перевагу під час його відпустки.
Ще одна причина, через яку британському поколінню Z важко взяти відпустку, – це почуття провини. П'ятдесят два відсотки відчувають себе винними, коли колеги покривають їхню роботу під час поїздки, а 50 відсотків відчувають потребу перепрошувати за щорічну відпустку.
Подібним чином у Німеччині 47 відсотків покоління Z кажуть, що почуваються погано, тому що колегам доводиться виконувати їхні завдання, поки вони відсутні. Також вони вважають, що їм доводиться просити вибачення за свої запити на відпустку.
У Франції 50 відсотків молодих працівників відчувають потребу перепрошувати за те, що вони взяли відпустку, порівняно з 14 відсотками людей старшого покоління.
Згідно зі статистичними даними молоді німці не використовують свою щорічну відпустку повністю – в середньому у них лишається невикористаними 4-5 днів. У молодих французів ця цифра трохи менша – невикористаними лишаються 3-4 дні.
Серед британців 56 відсотків відчувають себе позбавленими відпустки, що на 10 відсотків більше, ніж п’ять років тому. Минулого року майже кожен п’ятий британець прожив цілий рік без відпустки.
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...