А зарплати різні! Продукти в Польщі дешевші, ніж в Україні - економіст назвав причини

Однаковий набір із 24 соціально значущих продуктів виявився дорожчим в Україні, ніж у Польщі. Про це свідчать розрахунки економістів. Про це в програмі The Guest на телеканалі OBOZREVATEL розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передають Патріоти України.

"Ми взяли ціни по торговельній мережі, яка наявна і в нас, і в них. Польський набір виявився на 8% дешевшим", – повідомив він (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї новини).

Як пояснив експерт, за основу розрахунку було взято ціни, що представлені на офіційних сайтах цієї мережі супермаркетів в обох країнах. "Ми взяли 24 продукти харчування, які входять в соціально значущий пакет для українців, і порахували, скільки буде коштувати той самий набір у Польщі", – додав він.

Економіст уточнив, що хліб, молоко, курятина, цукор, олія в "польському" наборі були дешевшими, ніж в "українському", а яблука в Польщі дешевші за яблука в Україні на 50%.

У цьому контексті економіст зауважив, що "у поляків значно більший ліміт заробітної платні, ніж в українців". Зокрема, жителі Польщі витрачають на продукти в середньому 12% свого сімейного доходу, а українці – 46%.

Відповідаючи на запитання, з чим пов’язана різниця у вартості однакових продуктів у двох країнах, Пендзин назвав кілька факторів.

Зокрема, ПДВ на продукти харчування в Польщі становить 5%, в Україні – 20%. Ба більше, "в Брюсселі анонсували, що з другого півріччя 2022 року харчові продукти не будуть оподатковуватися ПДВ", – додав експерт. За його словами, аграрний сектор в ЄС на 60% дотується державою, чого немає в Україні. Окрім того, згідно з Договором про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, поставки українських продуктів в країни ЄС квотуються.

Готуйтеся до удару по кишені! Київстар підвищить вартість найпопулярніших тарифів з 1 лютого: Що абонентам запропонують взамін

неділя, 29 січень 2023, 12:30

Київстар з 1 лютого підвищить вартість тарифів у двох популярних лінійках - Все разом та Київстар ТБ. Про це абонентів попередили через SMS-повідомлення. При цьому мобільний оператор запропонує альтернативні пакети послуг, які будуть не гіршими за попе...

Світло відключають по всій Україні, енергії не вистачає: Кому без електрики доведеться бути довше за інших

неділя, 29 січень 2023, 11:44

В Україні продовжує зберігатись дефіцит потужності в енергосистемі, викликаний обстрілами Росією енергоінфраструктури країни. У зв'язку з цим у всіх регіонах 29 січня застосовуються відключення електрики - при чому як планові, так і екстрені, передають...