Амбітний проєкт: Вчені перетворять камені на Місяці на чистий кисень і будівельні матеріали

Отриманий кисень об'єднають з іншими газами для отримання повітря, придатного для дихання.

Британська фірма виграла контракт з Європейським космічним агентством на розробку технології перетворення місячного пилу і каменів на кисень, залишаючи після себе алюміній, залізо та інші металеві порошки для будівництва. Про це повідомляє The Guardian, передають Патріоти України.

«Все, що ви берете з Землі на Місяць, - це додаткова вага. Якщо виготовляти необхідні матеріали на місці, це заощадить багато часу, зусиль і грошей», - сказав Ян Меллор, керуючий директор компанії Metalysis, яка уклала контракт з ЄКА.
Аналіз гірських порід, привезених з Місяця, показує, що кисень становить близько 45% від ваги матеріалу. Інша частина в основному складається з заліза, алюмінію і кремнію. У роботі, опублікованій в цьому році, вчені з Metalysis і Університету Глазго заявили, що вони можуть отримувати 96% кисню зі змодельованого місячного ґрунту, залишаючи після цього корисні метали.
НАСА та інші космічні агентства знаходяться на найважливішій стадії підготовки до повернення на Місяць. На цей раз для створення постійної місячної бази, де країни працюватимуть разом з приватними компаніями над її життєзабезпеченням, будівництвом середовища проживання, виробництвом енергії, продуктів харчування та будівельних матеріалів.

Контракт з ЄКА буде фінансувати Metalysis протягом дев'яти місяців. За цей час компанія повинна вдосконалити електрохімічний процес, який вивільняє кисень з місячного пилу і гірських порід, пропускаючи електричний струм через матеріал. Цей процес вже використовується на Землі, але кисень виділяється як небажаний побічний продукт при видобутку корисних копалин. Щоб він допоміг дослідникам Місяця, кисень необхідно вловлювати і зберігати. Згідно із контрактом, фірма буде намагатися підвищити вихід і чистоту кисню і металів з породи, одночасно зменшуючи кількість енергії, споживаної у процесі. Наступним кроком буде демонстрація вилучення кисню на Місяці.

Отриманий кисень об'єднають з іншими газами для отримання повітря, придатного для дихання. Крім того, кисень є життєво важливим компонентом ракетного палива, яке можна виробляти прямо на Місяці і використовувати для дозаправки космічних кораблів, що відправляються в далекий космос.
Марк Саймс, який працює над цим процесом в Університеті Глазго, заявив, що гірські породи з Місяця - це «величезне потенційне джерело кисню» для підтримки дослідження людиною супутника Землі і всієї Сонячної системи.

Українцям пропонують погасити комунальні борги та погрожують не розпочати опалювальний сезон: Що робити

п’ятниця, 30 вересень 2022, 16:56

В Україні комунальні підприємства розіслали повідомлення, що у разі наявності заборгованості є ризик, що опалювальний сезон так і не розпочнеться. Для оплати пропонують підписати договір реструктуризації: він передбачає, що сім'ї будуть віддавати за ко...

Пенсії в Україні: Стало відомо, кому чекати підвищення з 1 жовтня

п’ятниця, 30 вересень 2022, 16:30

В Україні з 1 жовтня планується плановий перерахунок пенсій для осіб старше 70 років. Підвищення пенсійних виплат також торкнеться тих українців, які отримують «військову» пенсію по інвалідності та мінімальну, передають Патріоти України. Розмір мінімал...