Американський машинобудівний гігант General Electric збудує найбільшу вітроелектростанцію в Україні

Проєкт передбачає доведення потужності ВЕС до 500 МВт

Американська корпорація General Electric (GE) і європейська LongWing Energy за участю американського агентства інвестицій OPIC побудують вітряну електростанцію (ВЕС) в Запорізькій області на березі Азовського моря, зазначають Патріоти України. Вартість проєкту складе $ 150 млн. Це буде вже четверта вітряна електростанція GE в Україні.

Повідомляється, що GE займеться постачанням 27 вітряних турбін потужністю 3,6 МВт з діаметром ротора 137 метрів і висотою маточини 110 метрів. Також компанія буде проводити повне їх обслуговування протягом 15 років. Загальна потужність першої черги ВЕС складе 98 МВт.

Європейська компанія LongWing Energy виступить спонсором, а VLC Renewables буде співінвестором. Позикове фінансування буде надано Корпорацією уряду США із закордонних приватних інвестицій (OPIC), а JP Morgan займеться страховими угодами.

У GE повідомили, що вироблена на новій ВЕС електроенергія буде продана держпідприємству «Енергоринок», яке отримає пільговий фіксований тариф на 10 років.

Вітряну електростанцію планується запустити у 2020 році, вона зможе виробляти електроенергію приблизно для 170 тисяч побутових споживачів, або 330 тисяч МВт-год на рік. Потім планується збільшити потужність ВЕС до 500 МВт, що зробить її найбільшою вітряною електростанцією в Україні та п’ятою в Європі.

Втрати все відчутніші: Нафтопереробка в Росії впала до річного мінімуму - це результат атак дронів СБУ, - Bloomberg

середа, 24 квітень 2024, 8:50

Нафтопереробка на російських заводах у квітні 2024 року впала практично до річного мінімуму. НПЗ (нафтопереробні заводи) в РФ квітні видавали лише 5,23 млн продукції на добу, що є майже найнижчим рівнем з травня-2023. Ключовою причиною падіння стали ре...

Удару по кишені бути? Українцям можуть запровадити нові тарифи на електроенергію - депутат назвав ймовірну ціну

середа, 24 квітень 2024, 7:44

У разі підвищення тарифу на електроенергію для населення ціна може вийти на рівень собівартості струму - 3,5 грн за кВт*год. замість нинішніх 2,64 грн. Такі розрахунки ґрунтуються на тому, що держава не може собі дозволити дотувати виробництво електрое...