Аварійне відключення світла в Україні: Голова Держенергонагляду не виключає фактор зовнішнього втручання

Голова Держенергонагляду Руслан Слободян прокоментував інцидент, в результаті якого у вівторок, 30 травня, по всій країні відбувалися відключення світла через падіння частоти в енергосистемі, передають Патріоти України.

"Наразі поки рано говорити про якісь конкретні причини, які спричинили знеструмлення. Сьогодні міністром енергетики України підписаний наказ про створення комісії з розслідування даного інциденту. До комісії входять представники Держенергонагляду, Міністерства енергетики і Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", – поінформував Слободян в ефірі інформаційного телемарафону.

Він пояснив, що за наявною інформацією, у момент відключення дефіциту потужності не було. "Те, що бачимо на цей момент, те, що можна локалізувати, так би мовити, то ніякого дефіциту потужності на момент цих відключень не було і з генеруючими компаніями, по наявній на даний момент інформації, все гаразд. В операторах системи розподілу – обленерго, там працювала автоматика частотного розвантаження, але це вже як наслідок тих подій, які стались", – акцентував Слободян.

Він також зазначив, що наразі те що сталося трактується як інцидент, всі обставини та причини якого з’ясовуються. "Те, що бачимо зараз – ймовірно, причини криються десь у мережах оператора системи передачі "Укренерго". Безпосередньо причини поки що не відомо. Але відомо про значну кількість ліній електропередач, які сьогодні були знеструмлені. Так, це інцидент, який охопив значну частину України. Це зачепило і столицю, а також ряд областей, фактично більшу частину країни. Тому обов’язково це буде розслідуватись з метою виявлення причин і недопущення подібних інцидентів у подальшому", – підкреслив Слободян.

На уточнююче питання, чи може це бути фактор якогось зовнішнього втручання, голова Держенергонагляду відповів ствердно: "Так, може".

"Зважаючи на всю ситуацію, яка відбувається, постійні намагання ворога пошкодити всю енергетичну систему України, цілком не виключаємо і стороннього впливу. Як наприклад, кібератаки чи диверсії. Але, наразі гадати про це не будемо, почекаємо результатів розслідування, про які ми обов’язково повідомимо громадськість", – акцентував Слободян.

Японія надала Україні гранти на 22 мільярди гривень: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...