Неякісний бензин може завдати великої шкоди автомобілю. Зокрема, може зруйнуватися фільтр і паливний насос в баку, передають Патріоти України.
Як наслідок, мотор труситиме, збільшиться витрата пального та й узагалі авто не буде нормально їхати. Неякісним бензин може стати, наприклад, через потрапляння в нього води – як це сталось на одній із заправок мережі ОККО і внаслідок чого більше 10 авто зламалися біля станції після заправки.
"При використанні поганого бензину авто можуть зняти з гарантії. Бувають випадки, коли вмирає мотор, виробник (або офіційний дилер) бере пальне на експертизу і з'ясовується що воно не відповідає стандартам, призводить до руйнування різних вузлів авто. І тут виходить, по суті що вина за вами і відповідати за ремонт будете тільки ви. Дилер закономірно відмовить в ремонті, навіть якщо гарантія на ваш автомобіль ще не закінчилась", – пояснюють в соцмережі для автолюбителів Dexpens.
Як "бодяжать" бензин
Цей показник впливає на стійкість пального до самозаймання при стисненні. Заниження його веде до нерівномірного згоряння пального в двигуні.
При згорянні сірки в циліндрах двигуна утворюються її оксиди. Що, при сполученні з водяною парою, яка завжди присутня при згорянні, призводить до виникнення сірчаної кислоти. Яка, зазначають експерти, дуже негативно впливає на всі елементи з якими контактує.
Пальне часто розводять водою. Це може призвести до окислення металів в робочих вузлах автомобіля, а взимку – до замерзання вологи і блокуванні фільтру.
При цьому навмисне доливання води – не єдиний шлях її потрапляння в бензин. Як пояснив OBOZREVATEL експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук, в пальне на одній з АЗС мережі ОККО вода могла потрапити через недбалість персоналу. Зокрема, зазначив він, йому могли не дати відстоятися після зливу бензовоза.
Як пояснюють автори матеріалу, що більше бензолу в пальному, то токсичнішими стають продукти його згоряння. Крім того, зазначається, "бензол сприяє утворенню підвищеного нагару в двигуні".
Це роблять, розповідають експерти, для збільшення октанового числа в пальному. Проте це також призводить до збільшення кількості нагару, а крім того, негативно впливає на фільтр в баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.
Це роблять також для збільшення октанового числа. При цьому, наголошується, додавання метанолу чи етанолу в невеликих пропорціях (3-5%) "не шкодять мотору". Однак якщо додати більше – близько 10%, – "тоді виросте витрата, а в спеку можуть утворюватися повітряні пробки в системі подачі пального".
"Це лиш найпоширені добавки. Взагалі ж в підроблених бензинах що тільки не знаходять – аж до мазуту, дизеля і навіть сирої нафти", – констатували експерти.
Як неякісний бензин руйнує авто
Перш за все, зазначається, страждає паливна система. Так, "якщо попадуться агресивні присадки, може зруйнуватися фільтр і паливний насос в баку". При цьому, підкреслюється, що складнішою є система, то більших руйнувань вона може зазнати.
Також під удар потрапляє система запалювання. Так, свічки можуть:
"Відбувається це від сильного перегріву (наприклад, додані неякісні присадки). Далі за ними страждають котушки запалювання, адже вони також пов'язані зі свічками", – йдеться в матеріалі.
Крім того, зазначається, страждають:
Як зрозуміти, що авто заправлене неякісним пальним
При регулярному використанні "бодяги", зазначають експерти, впаде потужність авто і воно "взагалі не буде нормально їхати". А крім того:
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...