Багаті теж плачуть: Український олігарх втратив протягом кількох годин $500 000 000

Костянтину Жеваго

На Лондонській фондовій біржі акції компанії Ferrexpo Plc, що належить українському олігарху і нардепу Костянтину Жеваго, втратили у вартості близько $500 млн через скандал з аудитом, зазначають Патріоти України. Так, котирування акцій у п'ятницю, 26 квітня, обвалилися з 250 до 191 пенсів, а капіталізація впала з $2 млрд до $1,53 млрд, передає Bloomberg.

Відзначимо, вранці 26 квітня Ferrexpo оголосила, що Deloitte відмовилася від продовження роботи з компанією як аудитором,після чого й відбулося різке падіння акцій.

Можливою причиною конфлікту Ferrexpo і Deloitte називають зв'язки Жеваго з благодійним фондом Blooming Land, діяльність якого розслідується на предмет невідповідностей у використанні грошей.

Financial Times пише, що аудитори виявили розбіжність у документах про пожертвування Ferrexpo в Blooming Land. Справа про вказаний фонд проходить стадію розслідування.

Костянтин Жеваго – найбільший акціонер (50,3% акцій) Ferrexpo. Сама група є найбільшим виробником і експортером окатишів на просторі пост-СРСР.

Її продукцію купують сталеливарні підприємства з Австрії, Словаччини, Чехії, Німеччини, інших країн Європи. Серед клієнтів – Японія, Тайвань, Південна Корея і КНР.

В Україні Ferrexpo plc контролює Полтавський і Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати.

Не дати зірвати довгоочікуване відкриття 2020 року: У компанії, яка вивезла ванти з Подільського мосту, проходять обшуки

субота, 8 серпень 2020, 7:40

Дрязги між КМДА, як замовником робіт, генпідрядником і одним з підрядників загрожують відтермінуванням відкриття першої черги мега-мосту на невизначений термін. Віталій Кличко пішов у ва-банк, підключивши підлеглих правоохоронців. Поліція проводить обш...

Тільки дрібні та дуже дрібні: У Росії не знайшли жодного нового великого родовища нафти

субота, 8 серпень 2020, 0:19

Росія повністю зникне зі світового ринку нафти до середини 2030-х, заявив два роки тому в інтерв'ю Bloomberg наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Сальман. Нафтова «казка», в якій понад 50 років живе Росія, обмінюючи «чорне золото» на валюту,...