Багаті теж плачуть: Український олігарх втратив протягом кількох годин $500 000 000

Костянтину Жеваго

На Лондонській фондовій біржі акції компанії Ferrexpo Plc, що належить українському олігарху і нардепу Костянтину Жеваго, втратили у вартості близько $500 млн через скандал з аудитом, зазначають Патріоти України. Так, котирування акцій у п'ятницю, 26 квітня, обвалилися з 250 до 191 пенсів, а капіталізація впала з $2 млрд до $1,53 млрд, передає Bloomberg.

Відзначимо, вранці 26 квітня Ferrexpo оголосила, що Deloitte відмовилася від продовження роботи з компанією як аудитором,після чого й відбулося різке падіння акцій.

Можливою причиною конфлікту Ferrexpo і Deloitte називають зв'язки Жеваго з благодійним фондом Blooming Land, діяльність якого розслідується на предмет невідповідностей у використанні грошей.

Financial Times пише, що аудитори виявили розбіжність у документах про пожертвування Ferrexpo в Blooming Land. Справа про вказаний фонд проходить стадію розслідування.

Костянтин Жеваго – найбільший акціонер (50,3% акцій) Ferrexpo. Сама група є найбільшим виробником і експортером окатишів на просторі пост-СРСР.

Її продукцію купують сталеливарні підприємства з Австрії, Словаччини, Чехії, Німеччини, інших країн Європи. Серед клієнтів – Японія, Тайвань, Південна Корея і КНР.

В Україні Ferrexpo plc контролює Полтавський і Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати.

Хіти тижня. В Україні різко зміниться курс долара: Озвучено прогноз до кінця року

четвер, 19 вересень 2019, 16:00

В Україні до кінця року 2019 року курс долара може піднятися до 27 гривень. Сьогодні, 17 вересня, Національний банк продає американську валюту за 24,77 грн/$. Ціна на долар може досягти рекорду за останні три роки. Про це розповів директор економічних ...

Що буде з доларом в Україні в жовтні: Експерти озвучили свіжий прогноз

четвер, 19 вересень 2019, 15:44

Експерти дають різні прогнози щодо курсу долара на жовтень, деякі стверджують, що гривня цілком може зміцнитися ще більше. Про це розповів аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко, передають Патріоти України. "На жовтень є всі шанси ...