Багаті теж плачуть: Український олігарх втратив протягом кількох годин $500 000 000

Костянтину Жеваго

На Лондонській фондовій біржі акції компанії Ferrexpo Plc, що належить українському олігарху і нардепу Костянтину Жеваго, втратили у вартості близько $500 млн через скандал з аудитом, зазначають Патріоти України. Так, котирування акцій у п'ятницю, 26 квітня, обвалилися з 250 до 191 пенсів, а капіталізація впала з $2 млрд до $1,53 млрд, передає Bloomberg.

Відзначимо, вранці 26 квітня Ferrexpo оголосила, що Deloitte відмовилася від продовження роботи з компанією як аудитором,після чого й відбулося різке падіння акцій.

Можливою причиною конфлікту Ferrexpo і Deloitte називають зв'язки Жеваго з благодійним фондом Blooming Land, діяльність якого розслідується на предмет невідповідностей у використанні грошей.

Financial Times пише, що аудитори виявили розбіжність у документах про пожертвування Ferrexpo в Blooming Land. Справа про вказаний фонд проходить стадію розслідування.

Костянтин Жеваго – найбільший акціонер (50,3% акцій) Ferrexpo. Сама група є найбільшим виробником і експортером окатишів на просторі пост-СРСР.

Її продукцію купують сталеливарні підприємства з Австрії, Словаччини, Чехії, Німеччини, інших країн Європи. Серед клієнтів – Японія, Тайвань, Південна Корея і КНР.

В Україні Ferrexpo plc контролює Полтавський і Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати.

"Метінвест" Ахметова та Новинського відновив поставки вугілля з РФ

понеділок, 11 листопад 2019, 21:30

Востаннє подібний імпорт здійснювався на початку літа цього року. Авдіївський коксохімічний завод холдингу "Метінвест" отримав погодження на поставки вугілля від російської компанії "Северсталь менеджмент". Про це стало відомо з даних Міністерства екон...

Криза "зеленої енергетики": "Укренерго" вдарить по найдинамічнішій галузі вітчизняного виробництва

понеділок, 11 листопад 2019, 21:05

Системний оператор НЕК "Укренерго" з огляду на швидкозростаючу кількість нових потужностей малопрогнозованої вітрової та сонячної генерації та недостатність маневрових потужностей в енергосистемі в кінці квітня - початку травня наступного року буде зму...