Багатьом українцям перерахують розмір виплат за субсидіями: Для кого суми зміняться

Українцям зазвичай перераховують розмір житлових субсидій при переході з опалювального сезону в неопалювальний та назад. Проте, деяким споживачам комунальних послуг перерахують субсидії ще до закінчення опалювального сезону. І для них розмір виплат може змінитися у найближчий місяць, передають Патріоти України.

Кому і в яких випадках можуть перерахувати субсидію, розповіли у Пенсійному фонді України, на який, як відомо, наразі покладено функції з розрахунку та виплати держдопомоги.

Як розраховують субсидію зараз?

При розрахунку субсидії на опалювальний та неопалювальний сезон за основу беруться дані із зарплати з різних періодів. Так, якщо розраховують субсидію на неопалювальний сезон, то беруть дані щодо доходів членів домогосподарства за 3 та 4 квартали попереднього року. Якщо ж розраховують субсидію на період, що опалюється, то дані із зарплати беруться за 1 і 2 квартали поточного року.

Однак у багатьох випадках громадяни звертаються по субсидію не перед початком чергового сезону, а посеред нього. Крім того, трапляються випадки (і зараз вони, на жаль, непоодинокі), коли доходи членів сім'ї різко знижуються. Хтось втрачає роботу, когось відправляють у неоплачувану відпустку. А субсидія вже розрахована з урахуванням колишнього, вищого, доходу. І тут субсидію можуть перерахувати.

"З вересня минулого року дохід нашої родини суттєво знизився, а субсидію на опалювальний період нам призначили автоматично, порахувавши доходи за ті місяці, коли зарплати були вищими. Чи правильно це? І якщо так, то чи можна подати документи для призначення субсидії зараз, щоби було враховано наші нові доходи", - запитує одна з отримувачок субсидії.

У даному випадку при призначенні субсидії на опалювальний період брали до уваги доходи членів домогосподарства за 1 та 2 квартали 2022 року, пояснили у ПФУ.

Якщо субсидія призначається не з початку сезону (опалювального або неопалювального), беруться доходи членів домогосподарства за два попередні квартали, які передують місяцю, що передує місяцю звернення за призначенням нової субсидії.

Тобто, якщо власники житла звернуться за призначенням субсидії у лютому, то до уваги будуть братися доходи домогосподарства за 3 та 4 квартали 2022 року. У відповіді ПФУ також роз'яснили, в яких випадках можна досягти перерахунку субсидії, і як його здійснюють.

Отже, перерахунок субсидії, яка вже була призначена, можуть зробити у таких випадках:

  • непрацюючим пенсіонерам, якщо пенсіонер звільнився з роботи, а його заробітна плата була врахована у тому періоді, за який провадився розрахунок житлової субсидії;
  • особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію;
  • непрацездатним непрацюючим особам, які мешкають одні, за призначенням житлової субсидії на понаднормативну площу житла

В Україні підскочили ціни на популярний овоч

неділя, 3 березень 2024, 17:55

В Україні зростає вартість білокачанної капусти, ціни піднялися на 26%. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти України. «Сьогодні представники оптових компаній відзначають нестачу капусти на ринку, що на тлі стабільно висок...

Нова стратегія: У Європі знайшли спосіб використання російських активів

неділя, 3 березень 2024, 17:49

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про нову європейську стратегію для оборонної промисловості. Йдеться насамперед про спільні закупівлі. Вона також підкреслила, що Євросоюз повинен розглянути можливість використання прибутку від заморожен...