Більшість українських більшість банків застосовує обмеження у разі нетипової активності на рахунку або перевищення ліміту на перекази. У першу чергу банк може заблокувати рахунок, який вважає підозрілим. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Марину Павленко, провідну експертку з фінансового моніторингу Глобус Банку, передають Патріоти України.
Вона пояснила механізм розблокування рахунку, а також надала кілька порад, як уникнути небажаного блокування картки.
Павленко нагадала, що з 1 червня 2025 року набудуть чинності нові правила карткових переказів: ліміт для клієнтів середнього та низького ризику знизиться зі 150 тисяч гривень на місяць до 100 тисяч гривень, тоді як для високоризикових клієнтів він залишиться на рівні 50 тисяч.
За її словами, якщо клієнт отримав повідомлення про блокування рахунку або не може здійснити жодної транзакції (наприклад, оплатити покупки в магазині), потрібно не зволікати і негайно звернутися до банку через будь-який доступний канал зв’язку.
"Після звернення банк може попросити клієнта надати документи, що підтверджують доходи, або пояснення щодо активності за карткою. Важливо, щоб клієнт із розумінням поставився до такої вимоги", - пояснила банкірка.
У більшості випадків після надання пояснень і документів клієнтові відновлюють доступ до рахунку. Якщо ж надана інформація виявляється недостатньою або не пояснює суть операцій, клієнту, ймовірно, доведеться змінити банківську установу. "У такому разі клієнт сам ініціює переказ наявних коштів з рахунку", - сказала вона.
Як уникнути блокування карткового рахунку:
"Типова ситуація - клієнтка хоче відкрити рахунок, не маючи власних доходів, але її чоловік планує щомісяця переказувати кошти на її картку. У такому випадку важливо пояснити мету відкриття рахунку, надати підтверджувальні документи і вказати обсяг щомісячних переказів у зіставленні з доходами чоловіка. Якщо, наприклад, офіційний дохід чоловіка становить 40 тисяч гривень, а перекази на картку дружини - 10 тисяч гривень, це не викличе труднощів для відкриття рахунку", - пояснює експертка.
Вартість яблук в українських магазинах і на ринках б'є рекорди. На це вплинули глобальні процеси: неврожай у світі, дорожнеча апельсинових концентратів та відсутність сховищ після збирання врожаю. Про це сказав президент Української плодоовочевої асоці...
Ера дешевих продуктів у світи минає. Особливо це стосується дешевих натуральних фруктів та овочів. Про це сказав президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник, передають Патріоти України. "Я думаю, глобально хочу сказати, що, мабуть, ер...