Банкіри погрожують українцям подорожчанням кредитів через новий законопроєкт: Що зміниться

В Україні з 1 січня 2024 року банки можуть обкласти додатковим податком у 5% від обсягу чистого процентного доходу. Очікується, що протягом 3 років (діятиме по 31 грудня 2026 року включно) він забезпечуватиме Держбюджету додаткові 10 млрд грн на рік,, передають Патріоти України.

Втім, відповідний законопроєкт вже зазнав критики – як з боку окремих народних депутатів, так і учасників ринку. За їхніми словами, є ризики того, що банки перекладуть ці витрати на клієнтів – зробивши дорожчими кредити.

Законопроєкт анонсував голова Комітету ВР з питань фінансів Данило Гетманцев, повідомляє Forbes. Зазначається: головна причина запровадження нового податку – "надприбуток, який банки отримують незважаючи на війну".

"У першому півріччі 2023 року процентні доходи банків досягли 141 млрд грн, з них 73,5 млрд грн – на кошти операцій з державними цінними паперами (ОВДП). Чисті процентні доходи склали 93,6 млрд грн, що майже на 75% більше за показник 2021 року", – йдеться у матеріалі.

При цьому наголошується: за вказаний період банківський сектор отримав 67,6 млрд грн чистого прибутку – тоді як у січні-червні 2022 року було 4,6 млрд грн збитків. За таких темпів, зазначається, у фінустанов "є всі шанси вже зараз перевершити річний історичний рекорд, встановлений 2021-го – 77,5 млрд грн".

Можуть постраждати звичайні українці

Водночас ініціатива вже зазнала критики. Так, народний депутат від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що не підтримує цей законопроєкт – через "ризики того, що податок перекладуть на клієнтів".

Про це ж говорить і співзасновник Monobank Олег Гороховський. "До всіх кредитів +5%. Від душі! Банки такі душки, що всі витрати звикли перекладати на клієнтів. Невже це не очевидно?", – написав він у собі в Telegram.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...