Банки блокують картки українців, зачепити може будь-кого: За що та в кого заморозять гроші

Українці скаржаться на блокування карток банками. Заблокувати гроші і вимагати картки можуть з низки причин, серед яких, наприклад, занадто велика сума поповнення або нетипова операція, передають Патріоти України.

Як поскаржилися на профільному сайті "Мінфін", клієнту заблокували гроші на картці ПриватБанку під час спроби провести операцію на 10 тис. грн. У відповідь у "Приваті" відповіли: "у своїй діяльності банк керується виключно вимогами чинного законодавства України та нормативно-правовими актами Національного банку України, що регулюють відносини у сфері банківської діяльності".

"Небезпечними" можуть вважати:

  • клієнта, який не хоче приносити додаткові документи;
  • тих, у кого занадто багато платіжних карток (без вказівки кількості);
  • тих, із ким не вдалося зв'язатися за вказаним номером телефону та адресою;
  • клієнта, який нервується без "видимих причин", "надмірно" цікавиться законодавством про фінансовий моніторинг;
  • клієнта, який вимагає обслуговування в одного конкретного співробітника.

Крім норми про "п'ять тисяч", про яку вже неодноразово писав OBOZREVATEL (таку суму можна переказати анонімно, не використовуючи свій рахунок), НБУ видав ще низку обмежень. Клієнта потрібно перевіряти, якщо:

  • обсяг готівкових операцій за рахунками не відповідає типовому обсягу для такого клієнта;
  • постійно проходять операції з готівкою на великі, округлі суми;
  • клієнт регулярно змінює дрібні банкноти на великі.

Усього в переліку кілька десятків критеріїв. Але водночас свої внутрішні умови є і в самих банків. НБУ створює тільки загальні правила, а фінустанова має право їх посилити або адаптувати під себе, не порушуючи принципів постанови й закону.

Пенсії українцям перерахують: Кому дадуть на 1000 грн більше

понеділок, 29 травень 2023, 10:58

В Україні з 1 липня перерахують пенсії тим, хто не отримав збільшення у березні. При цьому індексація у розмірі близько 1000 грн чекає на тих пенсіонерів, які на даний момент отримують пенсію у розмірі 5076 грн без урахування надбавок. Це випливає із п...

Українцям невдовзі перерахують податки: Стало відомо, які та як підвищать

понеділок, 29 травень 2023, 9:50

В Україні до 1 липня змінять оподаткування для фізосіб-підприємців. Для них скасують пільгову податкову ставку у 2%, крім того, повернуть документальні перевірки та штрафи, передають Патріоти України. У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної ...