В Україні в межах фінмоніторингу всі банки зобов'язані сприяти тому, щоб виявляти надходження на рахунки коштів невідомого походження. У результаті банки масово блокують рахунки українців і їхні перекази, які вважають "сумнівними", передають Патріоти України.
Наприклад, якщо людина регулярно отримує зарплату в розмірі 6 тис. грн і раптово покладе на рахунок 500 тис. грн – банк повинен вимагати в неї документи, які підтверджують, що кошти отримані легально, зі сплатою всіх податків.
"Якщо система визначає операцію як підозрілу, вона стає на паузу, – розповідає фінансовий аналітик, радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький. – Гроші тимчасово зберігаються на транзитному рахунку. Після перевірки їх або випускають, або зв'язуються з клієнтом для уточнень".
Підозрілі операції моніторять щодня. Їх визначають внутрішньобанківські програми, зважаючи на певні алгоритми. Це щось подібне зі скоринговими системами, які розраховують кредитні ризики за багатьма параметрами.
Найбільший мінус для клієнта в цій ситуації – банки перевіряють походження коштів тільки після того, як почалася операція, а не до фактичного отримання грошей. Відповідно, якщо через будь-які причини ви не підтвердите походження своїх коштів, то вже не зможете відмовитися від послуг. Ваш рахунок заблокують, а подальшим розглядом займуться правоохоронці.
Більшість українців регулярно здійснюють банківські перекази з картки на картку. Однак, згідно з Податковим кодексом, такі перекази вважаються доходами і в багатьох випадках підлягають оподаткуванню. Який розмір податку на карткові перекази, передають ...
Українські пенсіонери зобов'язані впродовж 10 днів після низки змін повідомити про них Пенсійний фонд. Наприклад, працевлаштування чи звільнення з роботи. Без такого повідомлення може бути виплачена зайва сума, яку потім зобов'яжуть повернути в бюджет ...