Банки блокують рахунки українців за перекази: Стало відомо, хто в зоні ризику

В Україні в межах фінмоніторингу всі банки зобов'язані сприяти тому, щоб виявляти надходження на рахунки коштів невідомого походження. У результаті банки масово блокують рахунки українців і їхні перекази, які вважають "сумнівними", передають Патріоти України.

Наприклад, якщо людина регулярно отримує зарплату в розмірі 6 тис. грн і раптово покладе на рахунок 500 тис. грн – банк повинен вимагати в неї документи, які підтверджують, що кошти отримані легально, зі сплатою всіх податків.

"Якщо система визначає операцію як підозрілу, вона стає на паузу, – розповідає фінансовий аналітик, радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький. – Гроші тимчасово зберігаються на транзитному рахунку. Після перевірки їх або випускають, або зв'язуються з клієнтом для уточнень".

Підозрілі операції моніторять щодня. Їх визначають внутрішньобанківські програми, зважаючи на певні алгоритми. Це щось подібне зі скоринговими системами, які розраховують кредитні ризики за багатьма параметрами.

Найбільший мінус для клієнта в цій ситуації – банки перевіряють походження коштів тільки після того, як почалася операція, а не до фактичного отримання грошей. Відповідно, якщо через будь-які причини ви не підтвердите походження своїх коштів, то вже не зможете відмовитися від послуг. Ваш рахунок заблокують, а подальшим розглядом займуться правоохоронці.

Безробітним українцям виплати будуть рахувати по-новому: Експерти розповіли, кому уріжуть допомогу

понеділок, 20 вересень 2021, 17:44

Багатьом непрацюючим громадянам, які стоять на обліку в центрі зайнятості та мають право отримувати допомогу, треба бути готовими до значного зниження розміру виплат. Це випливає з законопроекту № 6067 - він розміщений на сайті Верховної Ради, передают...

Субсидію можуть не дати: Експерти розповіли, кому слід негайно подати повторну заявку

понеділок, 20 вересень 2021, 8:22

Гроші, закладені в цьогорічному бюджеті на фінансування субсидій, вже скінчилися. Зараз уряд очікує виділення додаткової суми на ці потреби. Проте навіть у цьому випадку субсидія в новому опалювальному сезоні дістанеться не всім, зазначають Патріоти У...