Банки можуть відчутно перерахувати курс долара вже найближчими днями: Скільки буде коштувати

Українські банки до середини місяця можуть помітно переписати курс готівкового долара – знизити в купівлі, але підвищити в продажу. Очікується, що до 13 грудня американська валюта в них коштуватиме 36,65-37,9 грн - тоді як увечері 8 числа вони виставили курс на середньому рівні 36,9/37,45 грн (купівля/продаж), передають Патріоти України.

Такі зміни, очікується, відбудуться і в обмінниках. За прогнозом аналітика Олексія Козирева, в них долар коштуватиме 37,1-37,8 грн. Увечері ж 8 грудня там валютукупують в середньому по 37,35 грн., а продають по 37,45 грн.

Зі свого боку,Нацбанк виставив на понеділок 11 грудня офіційний курс долара в 36,74 грн. Що на 7 коп. вище за поточний – 36,67 грн, – який діятиме і на вихідних.

Загалом же за тиждень регулятор підвищив офіційну вартість валюти на 21 коп. У понеділок, 4 грудня, вона становила 36,46 грн.

Яка ситуація на ринку

Водночас, розповів OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, наступного тижня (11-17 грудня) на валютному ринку можлива поява нового тренду. Який, до того ж, збігатиметься з планами НБУ щодо "мінімізації множини курсів".

Йдеться, за його словами, про зростання пропозиції валюти. Яке, за очікуваннями, може скласти 10-15%. "Цьому є досить просте і звичне пояснення: напередодні великих свят частина громадян здаватиме певний обсяг валюти для того, щоб зробити необхідні закупи. Відповідно готівковий курс валют можуть дещо знизитися, а "відстань" між курсами скоротиться в середньому до 20-30 копійок", – розповів банкір.

Росія може втратити головного покупця своєї нафти: Reuters дізнався про наслідки нових санкцій США

середа, 28 лютий 2024, 19:01

Нові санкції США проти РФ загрожують поставкам російської нафти до Індії, яка є головним покупцем цієї сировини у Росії. Йдеться про обмеження, які Штати приурочили до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а також смерті Олексія Н...

Збитки доведеться відшкодовувати: Влада Польщі пообіцяла покарати фермерів-протестувальників, котрі висипають українське зерно

середа, 28 лютий 2024, 18:24

Польський уряд обіцяє знайти тих, хто розсипає українське зерно, такі дії є неприпустимими. Про це заявив міністр внутрішніх справ Польщі Марцін Кервінський в ефірі Польського радіо.