Банки закривають рахунки українців без їхньої згоди: У чому причина та хто в зоні ризику

Українські банки можуть за власною ініціативою припинити ділові відносини з клієнтом і закрити його рахунок. Така можливість передбачена законодавством – для запобігання фінансовим злочинам. Зокрема, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Про це OBOZ.UA розповіла експертка з фінансового моніторингу Глобус Банку Марина Павленко, передають Патріоти України.

Вона зазначила:

  • Про блокування рахунку банк повідомить Держфінмоніторингу – органу, уповноваженому на виконання функцій підрозділу фінансової розвідки.
  • Саму ж можливість блокування дає ст.15 закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

При цьому підкреслюється: якщо рахунок закрито за ініціативою банку, залишок коштів на ньому буде переведено в іншу установу – за вибором клієнта. Для цього йому потрібно буде надати необхідні реквізити.

"Банк може стягувати додаткову комісію – її розмір встановлюється кожним банком окремо. Інформацію про це зазвичай заздалегідь публікують на офіційних сайтах банків, щоб уникнути непорозумінь", – розповіла Павленко.

Водночас, зазначила вона, банки не зацікавлені у втраті клієнтів. Однак лише коли "йдеться про сумлінних, які не порушують закон".

Як уникнути блокування карткового рахунку

Загалом же, розповіла Павленко, більшість банків застосовує обмежувальні заходи до клієнтів, на карткових рахунках яких виявлено нетипову активність або які перевищили ліміт на перекази. Насамперед, банк може заблокувати рахунок, який вважає підозрілим.

Втім, убезпечитися від цього можна – насамперед не використовувати картки за кодами, які не відповідають сутності транзакцій. Також, підкреслюється, не варто використовувати свою картку для будь-яких інших незаконних операцій – зокрема дроп-схем (надаючи зловмисникам доступ до своїх банківських карток і рахунків за винагороду).

Також, підкреслила Павленко, слід дотримуватися інших правил. Зокрема:

  • Під час відкриття рахунку важливо зазначити мету встановлення ділових відносин з банком, надати перелік запланованих операцій, а також інформацію про послуги, яких ви потребуєте.

"Надзвичайно важливо бути чесним щодо обсягу доходів та максимально очікуваної суми надходжень на рахунок протягом місяця. Чим більше правди у використанні рахунку – тим меншою є ймовірність його блокування", – зазначає банкірка.

  • На етапі відкриття рахунку слід надати вичерпні відповіді на всі запитання банку, а також, за необхідності, додаткові документи.

Кажуть про реформу: В уряді хочуть платити 50 тис. грн всім жінкам, які народили дитину

понеділок, 19 травень 2025, 10:25

В Україні планують реформувати систему підтримки сімей у період до та після народження дитини. Передбачені виплати жінкам Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проєкт, розміщений для обговорення на сайті ФПУ, передають Патріоти України. Проєкт ...

Буде удар! Через квітневі заморозки різко зростуть ціни на улюблений фрукт

понеділок, 19 травень 2025, 9:55

Руйнівні заморозки у квітні 2025 року докорінно змінять глобальні ринки абрикосів, вплинувши на цінові тенденції. Про це повідомили аналітики EastFruit, передають Патріоти України. Зазначається, що такі країни, як Україна, Узбекистан і Німеччина, зіткн...