Бережіться! Картки українців обчищають за новою схемою - в поліції попередили про шахраїв

Українців попередили про нову схему шахраїв. Злочинці прикидаються громадянами, що потрапили в біду, і просять телефон для здійснення дзвінка. У результаті з банківських рахунків жертв зникають гроші, передають Патріоти України.

Єдиний надійний спосіб уникнути такого сценарію – не давати нікому користуватися смартфоном, до якого прив'язані банківські картки. Про це повідомило ГУ Нацполіції в Чернівецькій області.

Як приклад правоохоронці навели випадок 63-річного мешканця Чернівців. Він повідомив поліції, що малознайомий чоловік просив його телефон для дзвінка, після чого з рахунку жителя Чернівців зникли 9 тис. грн.

Виявилося, що шахрай зайшов у додаток мобільного банкінгу, встановлений на телефоні, і просто переказав гроші собі на картку. До речі, повернути вкрадені в такий спосіб кошти може бути непросто.

У Нацполіції у зв'язку із цим нагадують про головні правила, які допоможуть не потрапити на гачок шахраїв. Зокрема, за жодних обставин не можна:

  • повідомляти номер та термін дії банківської картки, пін-код та CVV-код (зі зворотного боку картки);
  • розголошувати паролі від програм інтернет-банкінгу;
  • давати користуватися смартфоном та іншими гаджетами, на яких встановлені банківські програми.

Правила діють, навіть якщо надати інформацію просять люди, що представляються співробітниками банку. У випадку, якщо шахраї все ж таки списали гроші з картки, потрібно негайно звертатися до поліції.

В Україні відкрилися вакансії для тих, хто вміє користуватись ChatGPT: Кого шукають роботодавці

неділя, 26 березень 2023, 18:05

ChatGPT за два місяці подолав планку у 2 млн користувачів. Штучний інтелект став реальною загрозою для представників багатьох спеціальностей, яких він може витіснити з ринку. Однак, поки ШІ тестується та вивчається, роботодавці все частіше шукають спів...

Українцям готують закон про конфіскацію землі: Хто ризикує залишитись без свого наділу

неділя, 26 березень 2023, 17:45

В Україні невдовзі можуть змінитись правила землекористування. Законом може бути передбачена конфіскація землі в одних користувачів та передача цієї землі іншим користувачам, передають Патріоти України. Законопроект № 9086, який містить такі положення,...