Бережіться! Картки українців обчищають за новою схемою - в поліції попередили про шахраїв

Українців попередили про нову схему шахраїв. Злочинці прикидаються громадянами, що потрапили в біду, і просять телефон для здійснення дзвінка. У результаті з банківських рахунків жертв зникають гроші, передають Патріоти України.

Єдиний надійний спосіб уникнути такого сценарію – не давати нікому користуватися смартфоном, до якого прив'язані банківські картки. Про це повідомило ГУ Нацполіції в Чернівецькій області.

Як приклад правоохоронці навели випадок 63-річного мешканця Чернівців. Він повідомив поліції, що малознайомий чоловік просив його телефон для дзвінка, після чого з рахунку жителя Чернівців зникли 9 тис. грн.

Виявилося, що шахрай зайшов у додаток мобільного банкінгу, встановлений на телефоні, і просто переказав гроші собі на картку. До речі, повернути вкрадені в такий спосіб кошти може бути непросто.

У Нацполіції у зв'язку із цим нагадують про головні правила, які допоможуть не потрапити на гачок шахраїв. Зокрема, за жодних обставин не можна:

  • повідомляти номер та термін дії банківської картки, пін-код та CVV-код (зі зворотного боку картки);
  • розголошувати паролі від програм інтернет-банкінгу;
  • давати користуватися смартфоном та іншими гаджетами, на яких встановлені банківські програми.

Правила діють, навіть якщо надати інформацію просять люди, що представляються співробітниками банку. У випадку, якщо шахраї все ж таки списали гроші з картки, потрібно негайно звертатися до поліції.

В Офісі президента заявили про користь "легкої" девальвації гривні: До чого готуватись

середа, 27 вересень 2023, 21:03

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма вважає корисною для економіки легку контрольовану девальвацію гривні та м'якшу монетарну політику, однак наголошує, що це його особиста точка зору, а не офіційна позиція держави. Про це він сказав в інт...

Для понад 40 тис. бюджетників хочуть у 1,5-2 рази підвищити оклади: Кого це торкнеться

середа, 27 вересень 2023, 18:50

Міністерство соціальної політики пропонує на період дії воєнного стану встановити надбавки у 50 та 100% до окладу для 41 653 працівників установ системи соціального захисту населення. Про це йдеться у проекті урядової постанови, яку оприлюднили для обг...