Українцям слід ретельно перевіряти інформацію з інтернету з пропозиціями легкого заробітку чи вигідної покупки – адже це можуть бути шахрайські хитрощі. А крім того, докладно вивчати умови фінансових угод, особливо кредитних договорів – щоб не потрапити до боргової ями, оформляючи, наприклад, кредит, коли сума боргу може зрости у рази, передають Патріоти України.
Про це розповіли в освітньому проекті Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) щодо фінансової грамотності "Фінкульт". Там зазначили для того, щоб уберегти себе від фінансових пасток, слід розвивати фінансову грамотність – особливо, щоб уникати ризикових рішень. Загалом, зазначається, є кілька способів не стати жертвою аферистів або нечесних кредиторів. Зокрема, слід:
Насамперед, наголосили фахівці, це стосується пропозицій вкласти гроші у якусь справу – і за короткий час почати отримувати високі відсотки від вкладу. Зазвичай, підкреслюється, це є ознакою фінансової піраміди – тобто гроші просто крадуть.
Це потрібно для випадків "гарячих" пропозицій купити дорогу лімітовану річ за дуже низькою ціною. Зазвичай, зазначається, після переказу грошей контакт із продавцем зникає, "а сторінка магазину – видаляється".
Насамперед, це потрібно робити при оформленні кредитів – особливо швидких. Адже в них закладаються приховані комісії, через які борг може зрости у рази. Крім того, підкреслюється, слід перевіряти інформацію про онлайн-магазини перед тим, як здійснити покупку. А також:
У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...
Пенсії українців-внутрішніх переселенців (ВПО), які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв'язок з банком через війну, зберігатимуться в Пенсійному фонді - відповідне рішення ухвалив уряд. Тобто фактично гроші будуть заморожені до то...