У серпні в Україні налічувалося 278 тис. зареєстрованих безробітних, що є найнижчим показником за весь час розв'язаної Росією війни. При цьому безробітних чоловіків в Україні набагато менше, ніж жінок - їх лише 36%. Найменший рівень безробіття - у Чернівецькій області, найбільший - у Дніпропетровській, передають Патріоти України.
Про це у Telegram розповів народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк. Він зазначив: показник вакансій на 1000 осіб у серпні зріс на 25%.
Крім Чернівецької, рівень безробіття в якій складає 3,9%, до топу областей із найнижчим її показником входять й інші регіони заходу країни. Зокрема:
Найгірша ситуація, очікувано, в областях, де ведуться/близьких до активних воєнних дій. Крім Дніпропетровської (22,2%), йдеться про:
"Це офіційна статистика. Не дуже показова, на мою думку, але з тенденції точно можна побачити", – підсумував ці дані Железняк, під "не дуже показовою" маючи на увазі, ймовірно, те, що ці дані не враховують незареєстрованих безробітних українців.
Водночас в Україні зростає попит на робітничі спеціальності. Зокрема роботодавці все частіше шукають монтажників та вантажників. Також затребуваними є збирачі та пакувальники товарів.
"Під час війни найпопулярнішими професіями також будуть будівельники, комунальники та водії", – розповів аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак. Він наголосив, що найближчим часом очікується велика кількість вакансій в:
Крім того, на високу затребуваність, за його словами, можуть розраховувати і представники інших професій. Йдеться передусім про:
Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», переробка соєвих бобів у грудні в Україні зросла до місячного максимуму, склавши трохи більше 250 тис. тонн, що майже на рівні показника листопада. Зазначимо, протягом листопада-грудня 2024 р. в країні спост...
Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...