Безробітним українцям роздадуть по 100 тисяч: Коли можна не повертати та на що вистачить

В Україні на 2022 рік виділили 100 млн грн для безробітних. Кожному роздадуть допомогу у розмірі до 97,5 тис. грн на відкриття власного бізнесу. Якщо працевлаштувати двох працівників із Центру зайнятості, то повертати ці гроші не потрібно. Однак зазначеної суми на відкриття власного бізнесу, ймовірно, не вистачить. Про це у коментарі UBR розповів голова київської Асоціації представників малого та середнього бізнесу Максим Тютюнников, передають Патріоти України.

За його словами, найчастіше сім'ї, які розраховують на таку допомогу, вже мають умови для відкриття бізнесу, проте офіційно є малозабезпеченими. Наприклад, вони мають приміщення чи власне господарство. За розрахунками Тютюнникова, навіть для невеликого бізнесу 100 тис. грн не вистачить. Так, наприклад, щоб відкрити невелику майстерню, тільки обладнання доведеться витратити не менше 100 тис. Крім того, необхідно закупити матеріали, орендувати приміщення, купити меблі. В результаті знадобиться близько 200 тис.

"Для того щоб бізнес працював і розвивався, необхідно напрацювати базу клієнтів, але для цього потрібен час", – також додає Тютюнников. Зазначимо, навіть ті українці, які відкриють власний бізнес та не працевлаштують двох безробітних за напрямком Центру зайнятості, усю суму до бюджету можна не повертати. За правилами, повернути потрібно лише різницю між отриманою сумою та сплаченими податками. Також варто зазначити, що в Україні офіційно безробітними вважаються близько 250 тис. осіб. При цьому програма розрахована лише на близько 1 тис. осіб за умови, якщо кожен отримає максимальну виплату.

Джерело: Обозреватель

Чи не час НБУ знижувати облікову ставку?

неділя, 2 жовтень 2022, 10:38

Про консолідацію монетарної та фіскальної політик. Максимально можлива макроекономічна стабільність була забезпечена в тому числі героїчними діями Національного банку України. Швидкий і відносно безболісний перехід від режиму традиційного інфляційного ...

Персонал змушують підписувати угоди: Росія намагається передати Запорізьку АЕС Росатому, - глава Енергоатому

субота, 1 жовтень 2022, 16:52

Голова Енергоатому Петро Котін заявив, що Російська Федерація намагається передати Запорізьку АЕС російській енергетичній компанії Росатом. Окупанти змушують персонал підписувати відповідні угоди. Про це повідомляє The Guаrdian, передають Патріоти Укра...