В Україні продовжує діяти військовий стан та загальна мобілізація, тому особи, які не мають офіційного працевлаштування, перебувають на обліку в центрі зайнятості та не мають підстав для відстрочення від призову, можуть бути зняті з реєстрації в центрі та мобілізовані до армії. Нюанси Урядовому Кур'єру роз'яснив заступник міністра соціальної політики Валерій Ярошенко, передають Патріоти України.
За його словами, у разі, якщо безробітний отримав повістку, він повинен надати її копію/виписку до центру зайнятості. Однак, якщо безробітного призвали на навчальні збори, його реєстрація та виплата допомоги по безробіттю не припиняються.
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», після отримання безробітними, зареєстрованими у центрі зайнятості, мобілізаційних розпоряджень, повісток чи розпоряджень військовослужбовців, спеціаліст центру зайнятості знімає його з обліку.
Вже після закінчення служби такі особи мають право знову зареєструватися та отримувати державні виплати. Однак розмір цієї допомоги буде розраховуватись вже на основі заробітної плати, яка була на останньому місці роботи — на службі у Збройних силах України.
Чиновник наголосив, що служба в армії — це офіційна зайнятість, за яку особа отримує заробітну плату. Також військовослужбовці є застрахованими у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та сплачують податки.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
В Україні навесні 2025 року проведуть чергову індексацію пенсій. Пенсіонери від 1 березня отримають перерахунок своїх виплат, що дозволить їм отримувати на кілька сотень, а подекуди навіть понад тисячу гривень більше. На скільки та у кого зростуть пенс...