Безробіття суттєво зросте: В ООН оприлюднили невтішний прогноз для України

За оцінками Міжнародної організації праці, рівень зайнятості в Україні у 2022 році впаде на 15,5% (2,4 мільйона робочих місць) порівняно з показником 2021 року. Про це йдеться в доповіді МОП (спеціалізована установа ООН), передають Патріоти України.

Зазначимо, що організація покращила свій прогноз в порівнянні з квітнем, коли експерти МОП підрахували, що Україна могла б втратити 4,8 млн робочих місць. Покращення прогнозу пов'язане з деокупацією великої площі територій та зменшення кількості населених пунктів, де тривають бойові дії.

При цьому в МОП вважають, що збільшення кількості працездатних внутрішньо переміщених осіб (ВПО) створить тиск на зниження заробітної плати.

За оцінками МОП, 10,4% усієї довоєнної робочої сили країни нині є біженцями в інших країнах. Ця група з 1,6 млн осіб складається переважно з жінок, багато з яких раніше працювали у сфері освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення.

Зазначимо, негативні наслідки кризи на ринку праці під час війни відчула на собі переважна більшість українців. Більше 40% українців залишилися без роботи. Наразі продовжують працювати і отримувати заробітну плату у повному обсязі тільки 23%.

У найближчі пів року ймовірні скорочення персоналу в кожній п’ятій українській компанії. Загалом через війну рівень бідності в Україні зріс удесятеро. Нагадаємо, через повномасштабну війну НБУ прогнозує скорочення економіки України на 32% у 2022 році, а інфляція пришвидшиться до 30%.

У півтора-два рази: Українцям розповіли, як зміняться тарифи на газ після опалювального сезону

середа, 29 березень 2023, 11:27

Україна завершує опалювальний сезон із великим запасом газу у сховищах. Порівняно з довоєнним періодом у країні знизилося споживання енергоресурсів. Тому наступного опалювального сезону ми можемо обійтися газом власного видобутку. Однак тарифи на газ д...

В Україні за лічені дні перерахують тарифи: Як зміняться суми у платіжках і що буде далі

середа, 29 березень 2023, 8:50

Українців з квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті в середньому сім'я платитиме за водопостачання на 30-70 грн на місяць більше. При цьому рішення про зростання цін на електроенергію відстрочили: до 1 травня не ...