Безробіття в Україні сягне піку у другому кварталі: У Нацбанку дали невтішний прогноз

Рівень безробіття в Україні досягне піку у другому кварталі, збільшившись до 11,5%, після чого у другому півріччі цей показник піде на спад й загалом за підсумками року буде вище торішнього, але нижче 10%. Про це заявив глава Національного банку України Яків Смолій в ході щорічної конференції НБУ і Нацбанку Польщі, передають Патріоти України.

"Ми очікуємо, що в нашій країні обумовлений коронакризою рівень безробіття сягне піку у другому кварталі. Це - 11,5% проти 8,2% минулого року. Разом з поступовим пом'якшенням карантинних заходів, яке почалося наприкінці травня, і відновленням економіки рівень безробіття також піде на спад у другій половині року, хоча і залишиться вищим, ніж роком раніше, але нижче 10%", - сказав Смолій. Також він повідомив, що через коронакризу у другому кварталі кількість робочих годин, відпрацьованих загалом у світі, може скоротитися на 10,5% у порівнянні з докризовим рівнем, що еквівалентно 305 мільйонів робочих місць, які передбачають повну зайнятість.

"Крім того, істотно постраждати також можуть ще 1,6 мільярда осіб, зайнятих у неформальній економіці, тобто близько половини глобальної робочої сили. Такі загрозливі цифри оприлюднила Міжнародна організація праці. Здавалося б, для коронавірусу немає різниці - багатий чи бідний, має висококваліфіковану робочу професію або. Однак насправді економічний ефект пандемії дуже нерівномірний", - зазначив голова українського центробанку.

Хіти тижня. Кабмін заборонив низку товарів із Росії: Що зникне з магазинів і чи вплине це на ціни

середа, 14 квітень 2021, 2:00

Кабінет міністрів України розширив перелік товарів, які заборонено імпортувати з Росії. До списку потрапили, наприклад, харчові продукти й побутова хімія. Постанова почне діяти вже через тиждень. Чи порідшає вибір на полицях у супермаркетах, і чи поміт...

А де ж кінець "епохи бідності"? У Раді провалили рішення щодо зниження тарифів на електроенергію

вівторок, 13 квітень 2021, 18:35

У Верховній Раді провалили рішення щодо зниження тарифу на перші 100 кВт*год електроенергії з 1,69 до 90 копійок. Відповідне рішення 13 квітня розглянули під час засідання парламенту, яке транслювалося на офіційному сайті Ради, передають Патріоти Украї...