Безробіття в Україні сягне піку у другому кварталі: У Нацбанку дали невтішний прогноз

Рівень безробіття в Україні досягне піку у другому кварталі, збільшившись до 11,5%, після чого у другому півріччі цей показник піде на спад й загалом за підсумками року буде вище торішнього, але нижче 10%. Про це заявив глава Національного банку України Яків Смолій в ході щорічної конференції НБУ і Нацбанку Польщі, передають Патріоти України.

"Ми очікуємо, що в нашій країні обумовлений коронакризою рівень безробіття сягне піку у другому кварталі. Це - 11,5% проти 8,2% минулого року. Разом з поступовим пом'якшенням карантинних заходів, яке почалося наприкінці травня, і відновленням економіки рівень безробіття також піде на спад у другій половині року, хоча і залишиться вищим, ніж роком раніше, але нижче 10%", - сказав Смолій. Також він повідомив, що через коронакризу у другому кварталі кількість робочих годин, відпрацьованих загалом у світі, може скоротитися на 10,5% у порівнянні з докризовим рівнем, що еквівалентно 305 мільйонів робочих місць, які передбачають повну зайнятість.

"Крім того, істотно постраждати також можуть ще 1,6 мільярда осіб, зайнятих у неформальній економіці, тобто близько половини глобальної робочої сили. Такі загрозливі цифри оприлюднила Міжнародна організація праці. Здавалося б, для коронавірусу немає різниці - багатий чи бідний, має висококваліфіковану робочу професію або. Однак насправді економічний ефект пандемії дуже нерівномірний", - зазначив голова українського центробанку.

Хіти тижня. "Вставання з колін" - "ета успєх!": Ціна експортованого "Газпромом" "блакитного палива" впала нижче собівартості

неділя, 12 липень 2020, 0:35

За підрахунками агентства, рентабельний рівень експорту для "Газпрому" знаходиться не нижче $100 за 1 тис. кубометрів: Разом понад $70, а потім треба додати мито в 30%. А за оцінкою Fitch Ratings, рівень беззбитковості – це $105 за тисячу кубів. У січн...

Віддати фермерів на заклання латифундистам: Зеленський підтримав законопроект про паї на землю

неділя, 12 липень 2020, 0:20

Президент України Володимир Зеленський підтримав доопрацьований законопроект №3131-д, яким передбачено оподаткування паїв. Про це Володимир Зеленський заявив під час візиту на Волинь, передають Патріоти України.