Понад 2 тисячі компаній із Британії продовжують бізнес із країною-терористом. Ці фірми часто є прикриттям для міжнародних фінансових потоків, які ведуть до російських власників. Загальна кількість російських комерційних компаній, засновниками яких є резиденти Великої Британії, становить 2370 юросіб. Про це свідчать дані дослідження YouControl, передають Патріоти України.
HSBC Holdings, Unilever, GlaxoSmithKline, AstraZeneca, Linde, Legal & General Group та LyondellBasell Industries – компанії, які мають головний офіс у Британії та підтримують співпрацю з агресором. Однак найбільша частка британського капіталу в Росії представлена у будівництві, гуртовій торгівлі, операціях із нерухомістю, транспорті та логістиці, а також в IT.
Три британські компанії, номінальні власники російських активів із топ-20, виявилися підконтрольними росіянам:
При цьому російських компаній у Британії майже вп'ятеро більше, ніж британських у Росії.
Основні сфери діяльності британських компаній, які припинили або призупинили бізнес із Росії: бізнес-послуги, фінанси, роздрібна торгівля, харчовий пром, важка промисловість, легка промисловість, а також інжиніринг та будівництво. Продовжують бізнес із Росією у сфері охорони здоров'я, хімпрому, фінансів.
Так, більшість компаній із британськими номінальними власниками зосереджені у столиці РФ – Москві (41%). Понад сотню компаній із британським капіталом зареєстровано в Новосибірській області, Санкт-Петербурзі та Московській області.
Висока концентрація британського бізнесу в мегаполісах РФ відбиває загальний тренд, притаманний для сировинних економік. Тобто фокусування на "полюсах зростання". З іншого боку, компанії орієнтуються насамперед на сферу послуг, зазначають аналітики.
У той час, як одним українським пенсіонерам загрожує зменшення пенсії, інші можуть розраховувати на її збільшення. За даними Oboz.ua, це станеться з червня. При цьому перерахунок відбудеться заднім числом за період починаючи з квітня, а розмір збільшен...
В Україні найближчим часом знизяться ціни на тепличні овочі – помідори вже подешевшали до 70-100 грн/кг, огірки – до 40-70 грн/кг. Водночас через весняні заморозки фрукти можуть подорожчати, а ціна полуниці поки що тримається на рівні 200-220 грн/кг. П...