Більше ніж 2 тис. компаній із Британії продовжують вести бізнес із Росією, - журналістське розслідування

Понад 2 тисячі компаній із Британії продовжують бізнес із країною-терористом. Ці фірми часто є прикриттям для міжнародних фінансових потоків, які ведуть до російських власників. Загальна кількість російських комерційних компаній, засновниками яких є резиденти Великої Британії, становить 2370 юросіб. Про це свідчать дані дослідження YouControl, передають Патріоти України.

HSBC Holdings, Unilever, GlaxoSmithKline, AstraZeneca, Linde, Legal & General Group та LyondellBasell Industries – компанії, які мають головний офіс у Британії та підтримують співпрацю з агресором. Однак найбільша частка британського капіталу в Росії представлена у будівництві, гуртовій торгівлі, операціях із нерухомістю, транспорті та логістиці, а також в IT.

Три британські компанії, номінальні власники російських активів із топ-20, виявилися підконтрольними росіянам:

  • ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ "ДЕНМАР-ФІНАНС";
  • ТОВ "ГРУПА ЛАДОГА";
  • ТОВ БЕРКШИР.

При цьому російських компаній у Британії майже вп'ятеро більше, ніж британських у Росії.

Основні сфери діяльності британських компаній, які припинили або призупинили бізнес із Росії: бізнес-послуги, фінанси, роздрібна торгівля, харчовий пром, важка промисловість, легка промисловість, а також інжиніринг та будівництво. Продовжують бізнес із Росією у сфері охорони здоров'я, хімпрому, фінансів.

Так, більшість компаній із британськими номінальними власниками зосереджені у столиці РФ – Москві (41%). Понад сотню компаній із британським капіталом зареєстровано в Новосибірській області, Санкт-Петербурзі та Московській області.

Висока концентрація британського бізнесу в мегаполісах РФ відбиває загальний тренд, притаманний для сировинних економік. Тобто фокусування на "полюсах зростання". З іншого боку, компанії орієнтуються насамперед на сферу послуг, зазначають аналітики.

Нацбанк готується до скасування фіксованого курсу долара: Стало відомо, як може обвалитися гривня

понеділок, 29 травень 2023, 7:51

Нацбанк поступово зніматиме обмеження на валютному ринку. Підсумком має стати повна лібералізація ринку валют і повернення до плаваючого долара. При цьому гривня неминуче девальвує, передають Патріоти України. Однак сьогодні неможливо передбачити, наск...

Частину пенсіонерів звільнили від сплати комунальних послуг: Хто зможе "забути" про комуналку

понеділок, 29 травень 2023, 7:42

В Україні з 1 червня підвищуються тарифи на комунальні послуги, зокрема, на електроенергію та воду. Тепер у платіжках сума буде більшою приблизно на 30%. Разом з тим, деяким пенсіонерам надається 100% знижка на оплату комуналки. Про це нагадали в Пенсі...