У вівторок, 13 вересня, Кабінет Міністрів схвалив проект державного бюджету України на 2023 рік. У Верховній Раді його мають зареєструвати 14 вересня. Про це у Фейсбуці повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, передають Патріоти України.
"Держбюджет-2023 – це бюджет країни, яка стане сильнішою, зміцнить свою обороноздатність, зможе відновлюватися після завданих збитків через російську збройну агресію, а також піклуватися про громадян, які її потребують", - написав він.
Сьогодні головне питання на засіданні Уряду — ухвалення проєкту бюджету на 2023 рік. У ньому один головний пріоритет — оборона та безпека нашої країни, наголосив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. "Понад 1,1 трлн грн або майже 50% всього бюджету буде спрямовано саме для сектору безпеки й оборони. Це зарплати військових, забезпечення армії, ремонти й закупівлі техніки та зброї і ще багато інших важливих для оборони речей", - підкреслив глава Уряду.
Як поінформував у своєму телеграм-каналі народний депутат від "Голосу", заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк, доходи бюджету складуть 1,28 трлн грн, а видатки - 2,57 трлн грн. При цьому щомісячний дефіцит бюджету складе $3 млрд або ж 1,29 трлн грн за рік.
Прогнозований ВВП на 2023 рік закладено як 6371,3 млрд грн.
Зростання ВВП закладене на +2,5% по відношенню до 2022-го року, де прогнозоване падіння -33,1%, нагадав нардеп.
Інфляція, згідно з бюджетом, складе +30%.
Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум не змінюється: 6700 та 2589 грн.
На безпеку та оборону закладено 1 006 млрд грн.
На соціальний захист і соціальне забезпечення - 408,9 млрд. грн.
На підтримку ветеранів війни - 6,8 млрд. грн.
На освіту - 155 млрд. грн.
На медицину - 175,7 млрд. грн.
Кошти для територій, що зазнали впливу збройної агресії – 23,9 млрд грн.
Кошти для ліквідації їх наслідків – 19,4 млрд грн.
Видатки на утримання органів влади (сектору безпеки і оборони), скорочені на 11,6 млрд. грн.
"Завтра бюджет повинні зареєструвати у Парламенті й до 1 жовтня нардепи можуть вносити свої пропозиції. Голосування у першому читанні має відбутися до 20 жовтня", - розповів Ярослав Железняк.
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...
Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...