Бюджетний процес: Гройсман обіцяє зробити вчителів багатшими з 1 січня

Згідно із новою системою, з січня 2020 року український учитель отримає підвищення заробітної плати від 20% до 70%.

Володимир Гройсман. Фото: РБК.

Міністерство освіти і науки України пропонує змінити систему оплати праці педагогів, яка передбачає підвищення зарплат. Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передають Патріоти України.

"Ми сьогодні запропонували нову систему оплати праці, яка буде стимульною і закладе добру систему винагороди для українського вчителя", - заявив Гройсман.

Він зазначив, що згідно із новою системою, з січня 2020 року "український учитель отримає підвищення заробітної плати від 20% до 70%". "Особливий акцент буде зроблений на молодих вчителів, які не мають на сьогодні ще власного стажу, і коли приходять викладати на початку мають прибиту зарплату із мінімальним рівнем. Зараз так не буде, буде по-іншому", - сказав прем'єр-міністр.

"Якщо молодий учитель зараз отримує 5410 грн (оклад, надбавка за престижність і за перевірку зошитів). Зміна системи дасть можливість отримувати такому ж вчителю 7643 грн", - розповіла міністр освіти Гриневич.

Вона додала, що в 2023 року найбільший маленький посадовий оклад педагогічного працівника має становити 4 прожиткові мінімуми. "Наприклад, є молодий вихователь дитячого садочка. Ми пропонуємо давати більший посадовий оклад. Зараз цей вихователь отримає мінімально 4173 грн. У 2020 році він буде отримувати оклад (без урахування надбавки за престижність) 6369 грн. Це зростання більш ніж 52% в місяць. Середньорічна місячна зарплата буде 7427 грн (враховуючи надбавки за оздоровлення і винагороду за річну роботу)", - пояснила пані міністр.

Батути Рогозіна вже не залатати: У Росії приховали причини ганьби космічного масштабу, навіть від Путіна

п’ятниця, 20 вересень 2019, 20:50

У Роскосмосі відмовилися коментувати ганебну ситуацію, яка сталася на пілотованому космічному кораблі "Союз МС-09", повідомляють Патріоти України з посиланням на ТАСС. "Ми рекомендуємо вам звертатися в Роскосмос, до (глави держкорпорації Дмитру) Рогозі...

Хіти тижня. Кабмін готує неприємні сюрпризи для пенсіонерів

п’ятниця, 20 вересень 2019, 20:00

У 2020 році в Україні заплановано зростання пенсій на 8% (з 1638 грн до 1769 грн), тоді як до кінця поточного року вони повинні вирости на 12-17%. Про це йдеться в проекті Державного бюджету на 2020 рік, передають Патріоти України. Нагадаємо, що мініма...