Бюджетний процес: Гройсман обіцяє зробити вчителів багатшими з 1 січня

Згідно із новою системою, з січня 2020 року український учитель отримає підвищення заробітної плати від 20% до 70%.

Володимир Гройсман. Фото: РБК.

Міністерство освіти і науки України пропонує змінити систему оплати праці педагогів, яка передбачає підвищення зарплат. Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передають Патріоти України.

"Ми сьогодні запропонували нову систему оплати праці, яка буде стимульною і закладе добру систему винагороди для українського вчителя", - заявив Гройсман.

Він зазначив, що згідно із новою системою, з січня 2020 року "український учитель отримає підвищення заробітної плати від 20% до 70%". "Особливий акцент буде зроблений на молодих вчителів, які не мають на сьогодні ще власного стажу, і коли приходять викладати на початку мають прибиту зарплату із мінімальним рівнем. Зараз так не буде, буде по-іншому", - сказав прем'єр-міністр.

"Якщо молодий учитель зараз отримує 5410 грн (оклад, надбавка за престижність і за перевірку зошитів). Зміна системи дасть можливість отримувати такому ж вчителю 7643 грн", - розповіла міністр освіти Гриневич.

Вона додала, що в 2023 року найбільший маленький посадовий оклад педагогічного працівника має становити 4 прожиткові мінімуми. "Наприклад, є молодий вихователь дитячого садочка. Ми пропонуємо давати більший посадовий оклад. Зараз цей вихователь отримає мінімально 4173 грн. У 2020 році він буде отримувати оклад (без урахування надбавки за престижність) 6369 грн. Це зростання більш ніж 52% в місяць. Середньорічна місячна зарплата буде 7427 грн (враховуючи надбавки за оздоровлення і винагороду за річну роботу)", - пояснила пані міністр.

Триматися у лідерах світу: Україна розробила новітній апарат для дослідження поверхні Місяця

вівторок, 19 листопад 2019, 19:33

Українські конструктори з бюро «Південне» презентували проект місячного лендера з родини посадкових апаратів. Макет апарата був презентований в рамках міжнародної авіаційно-космічної виставки в Дубаї, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-...

"Нафтогаз" vs "Газпром": Чи погодиться Україна на пропозицію Кремля і яка альтернатива, - експерти

вівторок, 19 листопад 2019, 16:15

18 листопада "Газпром" запропонував нові умови транзиту газу. Про що йдеться в документі, яку позицію має "Нафтогаз" та чи можлива альтернатива транзиту - в ексклюзивному коментарі "Фактам ICTV" розповів Юрій Вітренко, передають Патріоти України. Газпр...