Бюджетний процес: Гройсман обіцяє зробити вчителів багатшими з 1 січня

Згідно із новою системою, з січня 2020 року український учитель отримає підвищення заробітної плати від 20% до 70%.

Володимир Гройсман. Фото: РБК.

Міністерство освіти і науки України пропонує змінити систему оплати праці педагогів, яка передбачає підвищення зарплат. Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передають Патріоти України.

"Ми сьогодні запропонували нову систему оплати праці, яка буде стимульною і закладе добру систему винагороди для українського вчителя", - заявив Гройсман.

Він зазначив, що згідно із новою системою, з січня 2020 року "український учитель отримає підвищення заробітної плати від 20% до 70%". "Особливий акцент буде зроблений на молодих вчителів, які не мають на сьогодні ще власного стажу, і коли приходять викладати на початку мають прибиту зарплату із мінімальним рівнем. Зараз так не буде, буде по-іншому", - сказав прем'єр-міністр.

"Якщо молодий учитель зараз отримує 5410 грн (оклад, надбавка за престижність і за перевірку зошитів). Зміна системи дасть можливість отримувати такому ж вчителю 7643 грн", - розповіла міністр освіти Гриневич.

Вона додала, що в 2023 року найбільший маленький посадовий оклад педагогічного працівника має становити 4 прожиткові мінімуми. "Наприклад, є молодий вихователь дитячого садочка. Ми пропонуємо давати більший посадовий оклад. Зараз цей вихователь отримає мінімально 4173 грн. У 2020 році він буде отримувати оклад (без урахування надбавки за престижність) 6369 грн. Це зростання більш ніж 52% в місяць. Середньорічна місячна зарплата буде 7427 грн (враховуючи надбавки за оздоровлення і винагороду за річну роботу)", - пояснила пані міністр.

В Україні висунули ультиматум промисловцям, - Гончарук

середа, 19 лютий 2020, 22:19

В рамках нової програми всі підприємства повинні будуть здійснювати моніторинг викидів і щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу. Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який передбачає запобігання, зменшення та контроль заб...

Спільне патрулювання україно-російського кордону нашкодить Україні і не прискорить припинення війни

середа, 19 лютий 2020, 21:22

Україні треба наполягати на червоних лініях, спираючись на міжнародний досвід. Добре, ми погоджуємося на діяльність міжнародних адміністрацій під егідою ОБСЄ. Але під їх же охороною. На чому, власне, і наполягала Росія. Треба заганяти Росію в глухий кут,