В Україні мають намір скасувати "воєнні" податкові пільги для бізнесу. Податки поступово повернуться до довоєнних. Є припущення, що бізнес повернуть до довоєнних податків до закінчення першої половини 2023 року, передають Патріоти України.
В Україні скасують податкові пільги для бізнесу. Зокрема, замість сьогоднішніх 2% Єдиного податку підприємці сплачуватимуть довоєнні 5%. При цьому влада пом'якшить бізнесу цей перехід до вищого податку, розтягнувши його у часі. Податки підвищувати доведеться з кількох причин, розповів голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
За словами Гетьманцева, уряд поки що чітко не висловився з цього питання. Однак, судячи з сигналів, що доходять звідти, влада вже має єдину думку щодо підвищення Єдиного податку. Чекаємо на позицію уряду, але багато говорить про те, що пільга буде скасована з середини 2023 року", – зазначив нардеп. Податки підвищувати необхідно з кількох причин, каже Гетманцев.
Перша причина – різке скорочення бюджетних надходжень. Через зменшення відсотка оподаткування та скорочення загальної чисельності підприємств українська скарбниця щомісяця недоотримує близько 5 млрд гривень.
Друга – спотворення ринкового конкурентного середовища. Крім підприємців, для яких кожен відсоток податку – це запорука виживання, пільговим оподаткуванням також користується бізнес, який чудово обходився і без цієї пільги.
"Податки з обігу, якщо вони використовуються не тільки мікробізнесом, як це було за останні 20 років, а й середнім та великим, спотворюють конкуренцію та сприяють виникненню вертикально інтегрованих монополій", – поділився координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетьман.
Третя причина – умови, які ставлять нам міжнародні партнери, зокрема МВФ. Наші кредитори просто не розуміють, чому Україна просить у них допомогу на бюджетні витрати, при цьому скорочуючи власні податкові надходження. Навіть більше, українська влада заради співпраці з МВФ взяла на себе зобов'язання не лише повернути довоєнні податки, а й не запроваджувати жодних нових податкових пільг для бізнесу. Таким чином, вже ймовірно з другої половини 2023 року, а то й раніше, бізнесу повернуть усі довоєнні податки
Ціни на продукти в Україні зростуть на 10-15% до весни 2025 року через сезонність, інфляцію, збільшення витрат на пальне та наслідки війни. Підвищення відбуватиметься поступово: на 1,5-3% на місяць залежно від категорії продуктів. Про це повідомив заст...
У той час як в Україні пройде масштабна індексація пенсій, уряд запровадив спеціальну доплату для частини пенсіонерів, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. Ця доплата становитиме 2 361 гривню і виплачуватиметься лише на період дії воєнного...