Блокада кордону з Польщею триває: Чи чекати здорожчання продуктів в Україні та як це вдарить по Європі

Блокада польськими фермерами кордону шкодить обом країнам. Водночас Україна повністю забезпечує себе продуктами, тому цінових змін не очікується. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказав Олег Хоменко, генеральний директор "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ), передають Патріоти України

"Від блокади польського кордону страждають обидві сторони. Польща починає втрачати свої позиції транспортного та транзитного хабу, - логістичні ланцюжки, у випадку певних проблем, переорієнтовуються, а товаропотік спрямовується в інших напрямках. Польські споживачі втрачають доступ до якісної та дешевшої продукції, європейські переробники втрачають якісну сировину, що відіб'ється на вартості готової продукції", - сказав Хоменко.

За його словами, в короткостроковій перспективі різкого дефіциту товарів та сировини з України відчуватись не буде, проте, якщо це все затягнеться і польські урядовці не зможуть врегулювати ситуацію на кордоні, відсутність сировини з України стане більш відчутною.

Водночас польські урядовці вже підтвердили, що українське збіжжя, через яке протестувальники блокують кордон, не залишається у Польщі, а прямує транзитом далі. "Тому вочевидь, головна проблема саме у конкуренції на європейських ринках", - вважає експерт.

Якщо дивитись більш широко на блокування кордону, то потрібно розуміти, що не тільки продукти харчування та аграрна продукція йде через кордон, зазначив директор УКАБ. Блокується й електроніка, гуманітарні товари і продукція для обмеженого використання у військових цілях, а це вже критичні позиції, що потребують першочергового проходження та не можуть затримуватись на кордоні навіть у заторах на під'їздах до контрольно-пропускних пунктах.

"Відкритим залишається й питання щодо російського зерна: як так відбувається, що на одних кордонах "гвалт і зрада", а через інші шляхи тихенько заїжджає російське зерно?" - зазначив він.

На думку УКАБ, необхідно якнайшвидше врегульовувати ці питання, оскільки з кожним мітингом видно все більше і більше загострення конфлікту. "Обидві держави мають докласти якомога більше зусиль для вирішення ситуації, щоб не допустити ескалації на кордоні", - сказав Хоменко.

Що стосується впливу блокаду на ринок України, то як зазначив Хоменко, Україна повністю забезпечує себе продовольством, жодних цінових стрибків не буде навіть при довгостроковому блокуванні кордону. "Так, по деяким товарам широкого вжитку були проблеми зі строками поставок, проте компанії швидко зорієнтовуються у прокладанні альтернативних маршрутів", - додав він.

Блокада корону

Нагадаємо, польські перевізники з початку листопада 2023 року до середини січня 2024 року проводили блокаду кількох пунктів пропуску на кордоні з Україною. Крім того, з 9 лютого кордон блокують польські фермери.

Президент Володимир Зеленський 21 лютого провів селектор, на якому обговорили блокування кордону польськими фермерами, та обіцяв швидкі рішення.

Уроки з Конгресу

субота, 20 квітень 2024, 22:50

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

Крабового салату не буде? Відомий виробник морепродуктів пішов з Росії

субота, 20 квітень 2024, 21:30

Литовська компанія з виробництва й торгівлі рибою та іншими продуктами Viciunu grupe нарешті йде з російського ринку. Власник марки крабових паличок VIČI продав свій завод у РФ та інші підприємства, які використовували для бізнес-діяльності, передають...