Блокада українського кордону: Євродепутати звернулися з жорсткою заявою до президента Польщі Дуди, а також керівництва ЄС з вимогою негайних дій

Депутати Європейського парламенту закликають президента установи Анджея Дуду та лідерів інституцій ЄС вжити заходів, щоб припинити триваюче блокування польськими водіями вантажівок прикордонних переходів на українсько-польскому кордоні. Про це у соцмережі Х повідомив євродепутат Андрюс Кубілю.

Звернення, окрім Дуди, адресоване головам Єврокомісії, Європейської ради та двом єврокомісарам.

"На карту поставлена солідарність ЄС з Україною, яка веде війну, захищаючи наші цінності", - написав євродепутат.

Парламентарії, зокрема, зазначають, що ця блокада призведе до зниження здатності України до захисту від російської агресії, оскільки військове обладнання та компоненти для його виробництва постачаються через кордон. При цьому дії польських протестувальників ускладнюють доставку гуманітарної допомоги європейськими волонтерами.

Автори звернення вказують, що дії польських перевізників нагадують іншу блокаду, яку здійснила країна-агресор, закривши вільний доступ до українських портів Чорного моря.

"Блокада польсько-українського кордону схожа на російську, і невчасні кроки польського уряду для її припинення ганьблять людей у всьому ЄС, включаючи Польщу", - стверджують автори звернення.

Євродепутати засуджують цю ситуацію як повністю неприйнятну, яка служить інтересам Кремля та псує репутацію ЄС.

"Як члени Європарламенту, ми не можемо мовчки стояти осторонь, коли одна з найважливіших цінностей ЄС, якою є солідарність з Україною, є порушеною", - зауважують вони.

Автори також вказують на значні економічні втрати для України, що заподіяні блокадою, і зауважують, що польські перевізники повинні понести відповідальність за компенсацію Україні цих втрат.

"Рішення про спрощення доступу українських вантажівок до ЄС було ухвалене на рівні Євросоюзу, тому кроки для розв'язання проблеми також мають бути вжиті на рівні ЄС", - вказано у зверненні.

До речі, напередодні торговельні асоціації та палати Австрії, Бельгії, Італії та Нідерландів закликали всі компанії ЄС та представників їхніх відповідних транспортних секторів бойкотувати польских перевізників через блокаду України. Блокада польско-українського кордону, як зазначають автори листа, призвела до зростання цін та нестачі пального в Україні.

"Ми не будемо цапами-відбувайлами": Через протести фермерів Кулеба звернувся до влади в ЄС із жорсткою заявою

четвер, 29 лютий 2024, 10:37

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до урядів європейських країн. Він закликав їх розпочати діалог зі своїми фермерами, а не звинувачувати в усіх проблемах Україну, яка не згодна бути "цапом-відбувайлом", передають Патріоти Україн...

Гіганти електроніки закривають останні магазини в РФ - на місці LG, Bosch і Sony з'являються китайські та турецькі точки

четвер, 29 лютий 2024, 9:32

Компанії LG, Bosch та Sony з Південної Кореї, Німеччини та Японії закривають останні магазини в Росії. Перед закриттям там проводять розпродаж залишків техніки, а на місці фірмових магазинів світових гігантів відкриваються точки постачальників із Туреч...