У Путіна сподіваються залишити українську "трубу" пустою і цим вбити не лише транзитні мільярди доларів для Києва, але і залишити українських споживачів геть без блакитного палива
Україна готова подати позов на Газпром в міжнародний арбітраж через блокування транзиту газу з Центральної Азії, зазначають Патріоти України.
"Йдеться про десятки мільярдів кубічних метрів. Газ з Центральної Азії сам по собі може заповнити всю українську газотранспортну систему", - сказав в інтерв'ю Financial Times голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.
Він повідомив, що Нафтогаз готує офіційні запити на отримання дозволу на транспортування газу трубопроводами Газпрому. Цей процес може зайняти місяці.
"Якщо Газпром скаже "ні", то наступним кроком буде скарга до Європейської комісії та арбітраж", - додав Вітренко. Цей судовий процес може затягнутися на роки.
Нафтогаз продовжує документувати зловживання Газпромом домінуючим становищем на газовому ринку. У майбутньому планують подати скаргу на це.
Цього літа робота української енергомережі напряму залежатиме від погодних умов та російських атак. У найближчі місяці країна може знову стикнутися з нестачею потужностей, що спричинить тимчасові перебої з електропостачанням. Можуть запровадити аварійн...
Останній waiver закінчився 16 червня. США відновили дію санкцій проти російських нафтових корпорацій Роснефть і Лукойл після кількох відтермінувань. Останнє послаблення санкційного режиму завершилося 16 червня, і його не було продовжено. Про це заявив ...