Бо найбагатші? Українці купляють картоплю вп’ятеро дорожче, ніж вона йде на експорт

Ціна на картоплю, що йде з України на експорт, принаймні, в п’ять разів нижча тієї, за яку українцям доводиться її купувати на споживчому ринку. Про це повідомляє biz.today.ua, передають Патріоти України.

Державна митна служба оприлюднила дані, згідно з якими за підсумками дев’яти місяців 2021 року українські аграрії відправили на експорт картоплі на $1,62 млн.

Торік за аналогічний період було продано за кордон цього овочу лише на $840 тис. Такі дані оприлюднила Державна митна служба.

Найбільше української картоплі закупляла Білорусь. Сусідня держава купила її в нас на суму в $1,58 млн, суттєво збільшивши імпорт картоплі з України.

Українські аграрії продавали в Білорусь картоплю від шести до восьми центів за кілограм, що становить близько 1,6 грн. При цьому всередині країни картопля вже продавалася значно дорожче – по вісім грн., а в самій Україні ціни на картоплю у різних регіонах наразі становлять 8–12, а іноді й 15 грн за кілограм.

Також повідомляється, що за 9 місяців поточного року імпорт картоплі до України скоротився на 21% порівняно з минулим роком. Торік за цей період було закуплено бульби на $53,61 млн, а цьогоріч – лише на $42,24 млн.

Найбільші імпортери картоплі для нас Польща (на $15,76 млн), Нідерланди (на $4,9 млн) та Німеччина (на $4,065 млн).

Турецькі безпілотні винищувачі MIUS літатимуть на українських реактивних двигунах: Запоріжці мають освоїти замовлення на сотні мільйонів доларів

вівторок, 7 грудень 2021, 20:09

Планується, що до 2030 року Україна поставить Туреччині понад 500 двигунів. Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес", що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром" постачатиме реактивні двигуни Аі-322Ф для турецьких безпілотни...

Готуйте кишені! В Україні "накрутять" ціни на улюблений фрукт - якраз до Нового року

вівторок, 7 грудень 2021, 18:27

Ціни на продукти в Україні продовжують зростати. Експерти прогнозують різкий стрибок цін на банани. Як пише biz.today.ua, на початку грудня закупівельна вартість бананів склала 430-450 грн/ящик, але щоб імпортери могли працювати хоча б в нуль, вона пов...