Бойкот Domestos, Dove та Lipton: Британського гіганта Unilever оголошено спонсором війни

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло британський Unilever до списку міжнародних спонсорів війни. Компанія володіє більш ніж 400 брендами, включаючи Domestos, Dove, Rexona, Axe, Persil, Lipton, Knorr та Hellmann's. Внесення до переліку загрожує компанії серйозними репутаційними втратами на світовому рівні, передають Патріоти України.

Так, Unilever 3 липня потрапив до списку "Війна та санкції" як міжнародний спонсор війни. Перелік складає НАЗК спільно з Міністерством юстиції України. Відомства закликають до бойкоту продукції та послуг компаній, внесених до цього списку.Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія пообіцяла призупинити весь імпорт та експорт своєї продукції до РФ та з неї, а також припинити всі медійні та рекламні витрати. Однак прибуток Unilever Russia подвоївся з 4,8 млрд рублів (56 млн євро) у 2021 році до більш ніж 9,2 млрд рублів (108 млн євро) у 2022 році, зазначають у НАЗК.

За 2022 рік Unilever Russia заплатила близько $50 млн податків до бюджету Кремля. А прес-служба компанії в Росії заявила, що "позиція Unilever у Росії не змінилася": підприємства в Омську, Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі та Тулі продовжують свою роботу, а офіси – операційну діяльність, забезпечуючи присутність брендів у точках продажу.

Що означає попадання до списку спонсорів війни

Unilever – далеко не перша міжнародна компанія, яка потрапила до цього списку. До нього вже внесено Raiffeisen Bank International, Auchan, Metro, Procter&Gamble, Bonduelle, Mondelez, Leroy Merlin, Xiaomi, Geely та інші.

Включені до переліку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Так, американська корпорація Mondelez International зіткнулася з бойкотом у Європі після внесення до українського списку міжнародних спонсорів війни. Найактивніше до нього приєдналися країни Скандинавії.

Після цього в Mondelez навіть заявили про прагнення згорнути бізнес у Росії. Однак бойкот не припинився, тому що повного виходу з ринку РФ компанія все одно не планує.

Втім, усі ці компанії зі списку поки що продовжують роботу в Україні, оскільки НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Але якщо проти таких бізнесів буде запроваджено санкції РНБО, ситуація може змінитися.

Українцям перерахували пенсії: Ось кому заплатять на тисячі гривень більше

субота, 27 липень 2024, 13:30

Середня пенсія в Україні зросла за останні три місяці приблизно на 73 грн, до 5816 грн. У січні 2024-го українці в середньому отримували 5385 грн. Якщо ж рахувати зміну розміру пенсії за весь час повномасштабної війни, то виплати зросли з 3991 до 5816 ...

Варто знати! Українців через суди змушують заплатити податки за свої старі квартири та будинки - скільки та в якому випадку треба платити

субота, 27 липень 2024, 11:30

В Україні все ще триває термін сплати податків на квартири та будинки (за умови, якщо площа перевищує "норму"). При тому Державна податкова служба продовжує через суди отримувати з боржників податки, які вони не сплатили ще з минулих років, передають П...