Борги за комуналку в Україні: Експерти розповіли, як нараховується пеня та коли відключають від послуг

Введення нових заходів за борги по комунальним послугам викликало занепокоєння у багатьох українців. Про порядок нарахування пені та відключення від послуг розповів адвокат, кандидат юридичних наук Денис Головін, передають Патріоти України.

«Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за ЖКП. Тобто протягом якогось часу буде нараховуватися пеня за кожний день прострочення сплати, а потім вже відключать послугу», — сказав Головін.

За його словами, прострочення оплати на 1−2 дня не дозволить вимкнути газ або електроенергію, але пеня буде нарахована за договором.

«Крім того, згідно з чинним законодавством, споживач послуги повинен отримати попередження про відключення та мати строк для усунення перешкоди у користуванні послугою, у нашому випадку — погашення боргу», — зазначив адвокат.

Підраховано втрати України від обхідного газового контракту Угорщини з РФ

четвер, 28 жовтень 2021, 7:10

В результаті підписання між Угорщиною і Росією контракту про постачання газу Україна втратила близько 4,5 млрд кубічних метрів транзиту. При цьому існує ризик повного припинення прокачування блакитного палива по українській території після 2024 року. П...

Незважаючи на рекордний врожай: В Україні дорожачатиме гречка, експерти розповіли на скільки

четвер, 28 жовтень 2021, 5:45

Всі ми, відвідуючи магазини та ринки, бачимо, що ціни на харчові продукти постійно зростають. Це стосується не лише м'яса чи сирів, а й різних круп, найбільш популярних серед малозабезпечених українців. Зокрема, суттєво подорожчала гречка, зазначають П...