Британці не збираються пасти задніх: Rolls-Royce випробувала свій перший електричний літак з гучною назвою Spirit of Innovation (відео)

Компанія Rolls-Royce успішно випробувала свій перший повністю електричний літак Spirit of Innovation, повідомляється на офіційному сайті компанії. Літак злетів з майданчика Міністерства оборони Великобританії, який перебуває у віданні QinetiQ, і пролетів близько 15 хвилин, зазначають Патріоти України.

Двигун Spirit of Innovation потужністю 544 кінські сили дозволяє йому розвивати швидкість до 482 км/ч. Мотор живить «найбільш енергоємна в авіації акумуляторна батарея», яка складається з 6000 осередків. Трилопатевий гвинт з частотою обертання 2400 оборотів в хвилину забезпечує енергоефективність до 90%.

Розробку електролітака наполовину фінансує британський уряд в рамках програми зі зниження викидів. Spirit of Innovation планують використовувати як аеротаксі, проте Rolls-Royce займається розробкою повнорозмірного пасажирського літака з електричною силовою установкою.

Українцям роздадуть готівку на оплату комуналки - механізм змінили

п’ятниця, 9 грудень 2022, 17:44

Українці, чий дохід не дає змоги оплачувати комуналку (якщо витрати на комунальні послуги перевищують 20% сукупного доходу сім'ї), мають право на монетизовані субсидії. Призначати готівкові виплати за новими правилами можуть не лише органи соцзахисту, ...

Новий удар по кишені: У Нацбанку зробили заяву щодо подорожчання продуктів

п’ятниця, 9 грудень 2022, 15:59

В Україні через воєнні дії та відключення електроенергії подорожчання продуктів буде неминучим. Особливо впливає на ціни другий чинник. Адже через нестачу електроенергії витрати на виробництво та зберігання продуктів значно зростають. Про це йдеться в ...