В Україні можна збільшити розмір майбутньої пенсії більш ніж на 50%. Для цього потрібно вийти на пенсію пізніше. Якщо добровільно не оформляти виплату в 60 років, а дочекатися віку в 65 років та 7 місяців, надбавка буде у розмірі 50%.
Це випливає із 29-ї статті Закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування". Згідно із законом, якщо українець самостійно ухвалює рішення вийти на пенсію пізніше, його виплату збільшать на певний відсоток. Так:
Тобто українець, який вийде на пенсію на 5 років та 7 місяців пізніше, зможе отримати надбавку до пенсії у розмірі близько 50%. Припустимо, якщо за формулою ви заробили на пенсію у розмірі 5 тис. грн і вирішили продовжити працювати та звернетеся по виплату в 65 років та 7 місяців, ваша пенсія становитиме вже 7,5 років.
Середня пенсія з початку року зросла з 5,3 до 5,7 тис. грн (останні дані за квітень). Насправді середня пенсія не показує реальну картину. По-перше, виплати дуже різняться залежно від регіону. Якщо в Києві пенсіонери в середньому отримують 7848 грн, то в Тернопільській області всього 4399 грн.
Із загальної кількості пенсіонерів (10,1 млн) найбільша кількість отримує до 3000 грн (2,72 млн осіб, або 26,84%). Ще 17,2% пенсіонерів (1,7 млн осіб) отримують пенсію від 3 до 4 тис. грн. Тобто 44% пенсіонерів мають пенсію в розмірі до 4 тис. грн.
Якщо врахувати і тих, хто отримує до 5 тис. грн, то таку виплату отримують 62,6% українців на пенсії.
Тобто більшість українських пенсіонерів не мають середньої пенсії в 5,7 тис. грн. Її вираховують як середню арифметичну, а не середню медіанну. Другий показник вказував би на те, яку пенсію отримують більшість українців. І ця цифра була б значно меншою за 5,7 тис. грн.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...