Буде дефіцит? В Україні скоротилося виробництво сала та м'яса

В Україні скоротилося виробництво сала. Крім того, значно менше стали продукувати деяких видів м'яса. Втім тотального дефіциту не буде – українців забезпечать імпортною продукцією, передають Патріоти України.

За повідомленням Державної служби статистики (Держстату), значно скоротилося виробництво яловичини та телятини. Так, у січні-вересні 2021 року на 17% порівняно з відповідним періодом 2020-го впало виробництво:

  • свіжих чи охолоджених туш;
  • напівтуш;
  • необвалених чвертей.

На 2,5% знизилося виробництво туш та напівтуш замороженої свинини. А на 5,4% скоротилося виробництво свіжих/охолоджених субпродуктів:

  • свиней;
  • баранів;
  • кіз;
  • коней.

Майже наполовину знизився випуск субпродуктів та м'яса кролів, зайців та дичини. На 12,1% стали менше випускати курятини.

Окрім цього, просіло виробництво сала. Зниження виробництва склало 1,6%.

Поголів'я великої рогатої худоби скоротилося на 88%

За інформацією Держстату, станом на 1 жовтня в Україні налічувалося 3,1 млн. голів великої рогатої худоби (ВРХ). Майже половина цієї кількості припадає на корів – їх налічувалося 1,6 млн. голів. Це – на 6,7% менше за показник 2020 року.

Ба більше, чисельність поголів'я ВРХ в Україні демонструє скорочення протягом багатьох років. Загалом за час незалежності воно скоротилося на 88%.

Україна скуповує свинину за кордоном

Від початку 2021 року Україна збільшила міжнародну закупівлю свинини. Причому імпортувала країна на 35% м'яса більше, ніж за відповідний період 2020 року, а сам імпорт перевищив експорт у 8 разів.

Закупівлі проводилися як охолодженого (61,9% – 16 тис. т), так і замороженого м'яса (38,1% – 9,8 тис. т). Найбільшими імпортерами стали: Данія – 13,77 тис. т, Польща – 5,25 тис. т, Нідерланди – 3,36 тис. т й Іспанія – 1,50 тис. т.

Кінець епохи... Індексація соцвиплат у березні, кому з пенсіонерів збільшать суму виплат, а кому ні

неділя, 5 грудень 2021, 21:10

На щорічну індексацію пенсій, яку мають провести у березні 2022 року, а також на доплати та перерахунок пенсій деяким категоріям пенсіонерів у бюджеті-2022 передбачено 200,6 млрд гривень. У Міністерстві соціальної політики уточнили, що крім індексації ...

Призначених комунальниками боржників каратимуть без суддів та адвокатів: У Зеленського "закручуватимуть гайки" всім, кого визначать винними

неділя, 5 грудень 2021, 20:29

Якщо ви не згодні з обставинами та розмірами призначених виплат, схоже апелювати не буде до кого. Посилення роботи з неплатниками прописано у меморандумі МВФ. Експерти зазначають, що влада шукає способи, як стягнути заборгованість без звернення до суду...