Буде кілька ключових факторів: У НБУ розповіли, коли подешевшають кредити для українців

Національний банк України опублікував свої прогнози на найближче майбутнє української економіки. Зокрема, НБУ покращив свій прогноз щодо ВВП на 2023 рік, а також розповів, чи можуть українці розраховувати на дешевші кредити у найближчому майбутньому.У своєму аналізі НБУ висвітлив такі моменти, передають Патріоти України.

  • стан вітчизняної економіки на другому роцы повномасштабної війни з РФ;
  • прогнози за основними споживчими цінами у поточному році;
  • які вакансії і зарплати пропонуватиме ринок праці;
  • як зміняться депозитні ставки і чи можуть громадяни розраховувати на дешеві кредити.

НБУ поліпшив попередні прогнози стану економіки України

Економіка

Завдяки тому, що енергосистема країни зуміла вистояти під ракетними ударами супротивника, умови для розвитку економіки зараз кращі, ніж передбачалося наприкінці 2022 року. Тому НБУ покращив свій прогноз щодо зростання ВВП. За підсумками 2023 року він має зрости на 2%, вважають у Нацбанку.

При цьому в Нацбанку припускають, що вже з початку 2024 року знижуватимуться ризики безпеки для економіки країни. Тому на 2024 та 2025 роки передбачають зростання ВВП, як мінімум, на рівні 4-5% щорічно.

Інфляція

У Нацбанку припускають, що за підсумками 2023 року вже не буде такої високої інфляції, як минулого року. Імовірно, вартість життя цьогоріч може зрости на 15%. Інфляція піде низхідною лінією і в наступні два роки, поки не досягне однозначного показника. У 2024 її рівень приблизно становитиме 10%, а в 2025 опуститься до 6%.

Основними драйверами приборкання інфляції будуть зниження ризиків безпеки, здешевлення енергоносіїв і, звичайно, політика НБУ, спрямована на зміцнення стабільності національної валюти.

Ринок праці

Переживши шоковий стан на початку війни, ринок праці вже почав відновлюватися. Але все ж таки наразі попит набагато вищий, ніж пропозиція. До того ж війна поставила нові виклики, як перед роботодавцями, так і перед шукачами роботи. Фахівців, які зараз потрібні на вітчизняному ринку праці, в країні не вистачає. Натомість є чимало безробітних із дипломами, які не можуть знайти собі застосування.

Депозити та кредити

НБУ має намір зберігати нинішню високу облікову ставку ще досить тривалий час. Таким чином, банки зможуть утримувати високі депозитні ставки для населення. Це робить гривню доволі привабливою валютою для зберігання. За нинішніх банківських ставок 15-20% річних гривня на вкладах практично не знецінюється, і українцям стало вигідно зберігати заощадження у національній валюті.

При цьому відсотки за кредитами банки поступово знижуватимуть. Звичайно, зовсім дешевих кредитів поки не буде, проте їхня вартість все ж таки знижуватиметься на тлі зниження ризиків для економіки країни в цілому. Причому відсотки знижуватимуть як за кредитами для бізнесу, так і за споживчими кредитами для населення

Японія надала Україні гранти на 22 млрд грн: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...