Буде не по кишені? У світі розгорається чайна криза - ціни стрімко несуться вгору


Любителям чаю варто готуватися до зростання цін на скромну чашку напою. Спека і повені завдали серйозного удару по сезону збору врожаю в Індії, передають Патріоти України.

Видання The Telegraph пише, що, за даними Чайної ради Індії, ціни на чай зросли внаслідок екстремальних погодних умов. Кілограм коштує 217,53 рупії (приблизно 1,96 долара), що на 20% більше, ніж роком раніше.

У травні виробництво чаю в Індії скоротилося більш ніж на 30% порівняно з попереднім роком і становило 90,9 мільйона кілограм, що є найнижчим показником за більш ніж десятиліття на тлі надмірної спеки та мізерних опадів.

Витрати також зросли, оскільки виробництво постраждало від рішення уряду про заборону 20 пестицидів. "Екстремальні погодні явища завдають шкоди виробництву чаю. Надмірна спека в травні, а потім тривалі повені в Ассамі знижують обсяги виробництва", - заявив старший чайний плантатор і колишній голова Чайної ради Індії Прабхат Безборуах.

Індекс рекордно обвалився: Настрої українських підприємців стрімко погіршуються - у чому причина

неділя, 14 липень 2024, 17:38

За даними Національного банку України, червневий індекс очікувань ділової активності обвалився до 43,6 балів, що є найнижчим показником за останній рік і наближається до рівня середини 2022 року, коли тривала напружена фаза війни. Про це пише agronews...

Все через нестачу робочих рук! Українські фрукти та ягоди стануть дорожчими

неділя, 14 липень 2024, 17:22

За прогнозами аналітика УКАБ Максима Гопки, нестача робочих рук в Україні може призвести до зниження попиту на державні гранти для садівництва, ягідництва та теплиць. Це пов'язано з тим, що умови гранту передбачають обов'язкове працевлаштування певної ...