Буде по 90 гривень: В Україні очікуються дефіцит та подорожчання популярної крупи

В Україні очікуються дефіцит та подорожчання гречки. Популярна крупа може коштувати до 90 гривень за кілограм. Про це йдеться у сюжеті програми "Сніданок з 1+1", передають Патріоти України.

Аграрії вже сіють зернові культури. На Київщині посівна йде за планом. Аграрії будуть вирощувати ті крупи, які найбільше потрібні в Україні.

"Наразі більше попиту на гречку, кукурудзу, сою, тому що ці культури мають внутрішній високий попит", - розповіла Олена Костенко, заступниця директора з питань селекції інституту землеробства.

Ситуація з гречкою доволі непроста. Дефіцит соціальної крупи вже відчувається. Вся річ у тому, що Україна наполовину залежна від імпорту гречки, а що ще гірше - залежна від імпорту з РФ. Кожного року українці споживають 140 тисяч тонн популярної крупи, самі ми вирощуємо лише половину. Решта гречки має російське походження. Країна-агресор перевозила крупу до Казахстану, там змінювала бірку й продавала Україні гречку.

Сергій Громовий, директор Міжнародної асоціації гречки розповів, що через експансію нашим фермерам стало не вигідно сіяти гречку. Тому нині аграрії зіткнулися з проблемами.

"Сьогодні Росія фактично закрита для постачання гречки. Ми почали відчувати великий дефіцит на нашому ринку, як посівного матеріалу, так і звичайної гречки. І це призведе, через певний час, за тиждень-другий, до різкого здорожчання. Ми прогнозуємо, що вона коштуватиме на менш як 80-90 гривень, в залежності від регіону, за кілограм крупи", - зазначив він.

Турецький експорт у РФ у першому півріччі досягнув восьмирічного максимуму, - західні ЗМІ

субота, 13 серпень 2022, 14:00

Експорт турецьких товарів до Росії у першому півріччі досяг восьмирічного максимуму у майже 3 млрд доларів. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. Міністр транспорту Туреччини Аділь Караісмаїлоглу зазначив, що торгівля автомобілями з Росією...

Fitch і S&P погіршили рейтинг України до обмеженого дефолту

субота, 13 серпень 2022, 10:50

Нещодавно у Міністерстві фінансів заявили, що терміни погашення всіх 13 серій суверенних єврооблігацій буде продовжено на два роки. Купонні платежі також відтерміновуються на цей період. Таким чином Україна за ці два роки зможе зекономити майже 6 мілья...